Marek Heinz před 14 dny: „Na velký fotbal stále mám.“

Marek Heinz před 14 dny: „Na velký fotbal stále mám.“

Marek Heinz odešel ze Znojma. tato zpráva otřásla všemi sportovními servery. My Vám však přinášíme exkluzivní rozhovor s Markem Heinzem před 14 dny.

Málokterý hráč se může chlubit tím, že dokázal překonat legendárního Olivera Kahna. Jedním z nich je Marek Heinz (takto překonal Kahna z přímého kopu – 1:35). Bronzový medailista z EURA 2004 o sobě tvrdí, že možná mohl lépe využít svůj potenciál. Momentálně obléká dres prvoligového nováčka ze Znojma. My vám přinášíme exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších útočníků současné Gambrinus ligy.

Marku, bude to již 10 let od titulu s Baníkem Ostrava. Jak na tento úspěch s odstupem času nahlížíte?

Vzpomínám jen v dobrém, celá sezóna byla povedená, chodilo hodně fanoušků a celá Ostrava fotbalem žila. (oslavy ostravského titulu)

 

Tentýž rok jste zářil na EURU 2004. Poté jste si vyzkoušel angažmá v Německu, Rakousku, Maďarsku, Turecku a ve Francii. Myslíte si, že zahraniční štace byly úspěšné?

Já myslím, že jsem dělal spoustu chyb. V Turecku jsem si sám házel klacky pod nohy, měl jsem trošku strach z toho prostředí. S odstupem času si myslím, že jsem úplně nevyužil svůj potenciál.


Po návratu do Čech jste hrál dvě sezony za Olomouc. I přes řadu povedených zápasů se s Vámi trenér Pivarník nerozloučil zrovna pěkně. Nemrzí Vás to zpětně?

Já jsem šel do Olomouce s tím, abych ten modrej dres ještě oblékl a v tom týmu hrál. Jsem tam doma, vyrůstal jsem tam. Bohužel to vše negativně ovlivnila ta aféra, kdy nám vzali body (Olomouc přišla kvůli korupci o 9 bodů), my se dostali pod tlak a potáceli se na konci tabulky. Jestli se někdo rozloučil tak nebo jinak, to neřeším. Je to pryč.

 

Na jaře 2013 jste přestoupil do Znojma. Jak se Vám na jihu Moravy líbí? 

Já jsem si celou dobu ve druhé lize fotbalově užil a ten fotbal mě tady prostě baví.

 

Dokázal jste si postupem do GL, že na velký fotbal stále máte?

Ano. Myslím, že pořád mám.

 

V letošním ročníku jste vstřelil dvě branky v Jablonci (5:5). Kolik jich musí Heinz ještě vstřelit, aby byl spokojený? 

Takhle já nepřemýšlím, je jedno kdo dá gól, nejdůležitější je záchrana, to by bylo dobře pro Znojmo. Body jsou důležitější než moje góly.

Znojmo stále marně čeká na výhru. Co musíte zlepšit, abyste získali první ligové vítězství v historii klubu?

Určitě koncovku a defenzívu. Dostáváme góly, které si dáváme skoro sami a i vepředu si se šancemi neumíme dobře poradit.

 

Jak moc se na týmu podepisuje to, že domácí utkání hraje v brněnském azylu?

Hodně, mně osobně stadion v Brně moc nevyhovuje. Ve Znojmě by byla určitě lepší atmosféra a potrápili bychom zde každého daleko víc.

 

Bavíte se stále fotbalem?

Určitě mě pořád baví, ale někdy mě trošku mrzí, jak se některé věci v českém fotbale vyvíjí. Ale fotbal mě pořád baví.

Jste vášnivý rybář. Najdete si i přes náročný ligový program čas na svůj koníček?

Čas si najdu. Jezdím dvakrát ročně s Radimem Kučerou, se Standou Vlčkem a kamarády na Slezskou Hartu a tam si spolu ten čas užijeme.

 


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top