Maratonci zase bláznili

Maratonci zase bláznili

 Ne všichni ale doběhli, přes dvě desítky běžců zkolabovaly a sanitky je musely odvézt do nemocnice.

Prima zábavy pro závodníky a diváky převážně z venkova se zúčastnilo údajně jedenáct tisíc závodníků a několik tisíc přihlížejících diváků.

Pražský magistrát se každoročně dopouští zločinu na občanech kteří v regionu maratonu bydlí. Namísto aby jim město dopřálo po těžkém pracovním týdnu zasloužený odpočinek, tak je buzeruje hlukem nejenom tisíce lidí, ale i hlukem vrtulníku který nad Prahou celou dobu visí a způsobuje obyvatelům bolesti hlavy.

Jako stádo ovcí se magistrát musí opičit po jiných státech. Tam ale nemají občané takový stres jako v Praze. Úředníci myslí jenom v první řadě na business. Zdraví občanů, ani zdraví závodníků je nezajímá. Oni nejsou tak vzdělaní aby si u lékařů objednali odbornou zprávu, zda je běhání po betone a asfaltu zdravé pro klouby. Přitom u toho vstávají každému lékaři hrůzou vlasy na hlavě.

Závod žen tedy vyhrála Keňanka Joyciline Jepkosgeiová v čase 1:04:52 a jako první vytrvalkyně v historii se dostala pod hranici jedné hodiny a pěti minut. Starý rekord překonala o pouhých 14 sekund.

Více než dvě desítky běžců ale do cíle nedoběhly. V teplém počasí zkolabovaly. Pražská záchranná služba je odvezla do nemocnice, žádný z nich nebyl v ohrožení života.

Kdy se konečně pražský maraton přesune do polí za město zůstává opět jednou napínavou otázkou. Bylo by to zdravější pro klouby závodníků, pro nemocenské pokladny ale i pro obyvatele Prahy, kteří by měli trochu klidu pro následný stresový pracovní týden.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top