Legendární rocker David Bowie nakonec boj se zákeřnou nemocí prohrál!

Legendární rocker David Bowie nakonec boj se zákeřnou nemocí prohrál!

A zase je tu zpráva agenturní, ta nejčernější a nejsmutnější, která rozesmutní nejedno srdce nejen rockerovo. Podle zprávy, kterou dnes ráno potvrdil britskému deníku Daily Mail tiskový mluvčí, zemřel po více jak 18 měsíčním statečném boji s chorobou z nejzákeřnějších, rakovinou, britský rocker, herec, skladatel a producent, jeden z tvůrců a průkopníků glam rocku David BOWIE.

Do rockového nebe tak odešla další ikona nejen tohoto žánru. Sám vynikající zpěvák, který kromě vlastních „pecek“ dokázal svůj um i v duetech s takovými hvězdami, jako byl třeba Freddie Mercury v dnes již kultovní nahrávce slavné písně skupiny Queen „Underpressure“. Mister Bowie, v jádru renesanční člověk, byl však nejen slavným a uznávaným zpěvákem a hudebníkem, ale také, jak připomíná hlavně britský tisk, také jedním z nejúspěšnějších britských herců 20 tého století. Zřejmě málokdo ví, že David Bowie byl jedním z bezmála tisíce účastníků celosvětového castingu na obsazení role skladatele Wolfganga Amadea Mozarta ve slavném oscarovském opusu Miloše Formana „Amadeus“, natočeného podle divadelní předlohy Davidova krajana Petera Shaeffera.  David se tak postavil do řady vedle svých kolegů hudebníků, jako jsou Sting, Phil Collins a jiní.Léta se vzhledem ke skutečnosti, že David Bowie přísně chrání svoje soukromí, spekulovalo o jeho zdravotním stavu. Nejprve to byla angioplastika, operace nutná s ohledem na jeho problémy kardiovaskulárního typu a nakonec, bohužel, i před více jak rokem diagnostikovaná rakovina, nemoc z nejzhoubnějších…

Jak říká zpráva, která cituje tiskového mluvčího  DavidaBowieho, zemřel v pokoji v kruhu své rodiny. Tiskový mluvčí rovněž požádal o respektování přání zachování rodinného soukromí.

Čest jeho veliké památce!
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top