Konec světa 2012 je ikonou dokonalého byznysu. Kdo na něm vydělává ?

21.12. 2012 je údajné datum konce světa.  Tento fenoném je tvořen z historických předpokladů, podle kterých dojde právě v tento osudný den k „převratu světla“, přičemž nastane zánik. Teorie zakládá na Mayském kalendáři, který právě v onen den končí, nicméně tato skutečnost není nijak vědecky ověřena, tudíž se jedná pouze o spekulaci.

O konci světa existují dvě hlavní teorie, ta první říká, že zánik světa je nevyhnutelný. Druhá teorie je podle našeho uvážení o hodně zajímavější a reálnější. Jde především o dokonalý byznys, ve kterém je zapojeno několik stovek globálních společností, jenž podnikají v různém odvětví, nicméně většina z nich se navzájem nenápadně podporuje.

Můžeme začít třeba ve zpravodajství. Kolik už na tohle téma bylo publikovaných článků, odborných textů, či vědeckých spekulací ? Z globálního hlediska světového zpravodajství můžeme usoudit, že především velké světové zpravodajské portály na těchto zprávách vydělaly miliardy eur. Katastrofické scénáře vždy patřily k nejčtenějším vůbec, nicméně pokud se částečně jedná o realitu, sledovanost je ještě o to vyšší.

Zde si přišli na své i tvůrci filmů, konec světa je každopádně velmi zajímavé téma. Zcela nejznámější film je nejspíš „2012 Konec světa“. Kromě filmů bylo napsáno spousta knížek, jenž také pojednává o této problematice.

Kvůli spekulaci o konci světa byly založeny různé vědecké organizace, jenž své teorie prodávali do různých novin, či odborných časopisů. Tím také vzniklo dost pracovních příležitostí.

Dokonce jedna společnost vytušila správný okamžik už pět let dopředu a na doméně 2012supplies.com prodává nejrůznější vybavení, které má údajně pomoci k přežití apokalypsy. Na tomto e-shopu najdete například plynové masky, antiradiační tablety, přenosnou troubu na sluneční pohon, různé generátory, manuály nebo také vodní filtry. Nutno podotknout, že tento e-shop má doopravdy neskutečné zisky.

Velké zisky díky konci světa má také mexický cestovní ruch, jenž je místy na spadnutí. Většina zdejších hotelů mají po celý rok vyprodáno. Místní přednášky a turistické prohlídky doopravdy lákají lidi z celého světa.

Zajímavý příběh se odehrává ve francouzské vesnici Bugarach, jenž leží v jedné z nejchudších a nejméně obydlených obyvatel. Nachází se totiž vedle hory, která je podle příznivců apokalytické teorie magickým místem a jedině zde lidé mohou konec světa přežít. Možná se tedy můžeme dočkat toho, že jedna z nejchudších vesnic ve Francii se stane možná tou nejbohatší, poněvadž v posledních dnech zde až 30x narostl počet populace.

Podle názoru naší redakce se jedná především o předem promyšlený byznys, jenž byl dopředu naplánován. Každopádně si tedy počkáme, jak to nakonec dopadne.

Věříte v konec světa ?

Nahrávání ... Nahrávání ...

 


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top