Kateřina Skalská: Společná pauza na cigaretku je i příjemným setkáváním lidí

Kateřina Skalská: Společná pauza na cigaretku je i příjemným setkáváním lidí

Dnes ve virtuálním křesle naší redakce vítám sympatickou mladou blonďatou dámu Kačku, jednu ze tří spolumajitelek půvabné a kultivované i kulturní a rodinné kavárny S radostí, kam teď proudí s radostí mnoho rodin s dětmi na sobotní či nedělní posezení u kávy a opravdu s radostí z domácích zdrojů vyrobené výborné polévky či škvarkové placky nebo koláče. To vše zabalené do úsměvu dámy vás obsluhující. A umístěné v Unhošti u Prahy.

 

Kačko, v čí hlavě se zrodil ten úžasný nápad otevřít v Unhošti kavárnu S radostí?

To jsme tak jednou všechny tři seděly a popíjely čaj a jedna z nás řekla: Neměly bychom nechat ty naše mozky zahálet. Helča odpověděla, že vždycky chtěla kavárnu, Kačka zase bar a já souhlasila s obojím. A tak vznikla naše radost.

 

Nápad na zajímavý název byl dílo společné?

Kavárna je na místě bývalé hospody Na Radosti. Fungovala asi 60 let a patřila dědečkovi majitele. Ten si proto přál radost v názvu zachovat. Což nebyl vůbec problém. Splynulo to naprosto s naší myšlenkou s radostí upečeno, s radostí podáváno. Takže v nápadu zase jedeme všechny tři.Když jsem mluvil s některými hosty vaší kavárny, shodli se na tom, že se jim líbí zajímavé prostředí a také to, že jste dokázali zprovoznit nekuřáckou kavárnu. Jaké máte vy ohlasy?

Všechny tři jsme kuřačky, a přesto jsme si pořídily nekuřáckou kavárnu.  Ohlasy jsou samozřejmě fajn, obzvlášť ze strany nekuřáků a rodin s dětmi, ale i kuřáci jsou překvapivě spokojeni. Nesmrdí kouřem a také vykouří míň cigaret. A společná pauza na cigaretku je i příjemným setkáváním lidí, byť bohužel ruší noční klid. Ale to za chvíli bude řešit více provozoven.

 

S jakým úspěchem se ujaly vaše doprovodné akce typu dlabání dýní v rámci Helloweenu, zajímavého koncertu, ochutnávky specialit?

Nejvíce navštěvované jsou akce pro rodiny s dětmi. Souvisí to určitě i s počasím, kdy podzim a chladno prostě ženou lidi dovnitř. Každá akce má své návštěvníky a nás to moc těší.

 

Jaké je věkové složení vašich hostů?

Naprosto různorodé. Chodí sem mladí, tedy okolo dvaceti let, pak mladí našeho věku, ať už s dětmi nebo bez a narazíte tu i na babičky a dědečky, kteří si v klidu vypijí kávu nebo dají pivo i panáčka. Jsme místem pro všechny, přesně jak jsme chtěly.

Můžete naše čtenáře na něco zajímavého v nejbližší době pozvat?

Tuto sobotu připravujeme tak trochu ilegální koncert. Je to tajemství a pozorní čtenáři ho mohou rozklíčovat na našich facebookových stránkách www.facebook.com/kavarnasradosti, kde najdou i program na listopad. Vystoupí třeba Lumír Tuček nebo kapela The Fellas.

 

Na závěr mi dovolte mi poděkovat Kačce za její čas a popřát kavárně S radostí a podobným projektům mnoho spokojených hostů.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top