Jan Žižka z „Trucova“ aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti?

Jan Žižka z „Trucova“ aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti?

Zeman z Trucova

Foto Miloše Zemana: Miloslav Hamřík
Creative Commons License
Foto Miloše Zemana spadá pod licenci Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.

 

Po politickém Tsunami na české politické scéně došlo k dalšímu šoku, který se dá přirovnat k povodním 2002, tornádu s hromobitím a krupobitím nebo k zemětřesení. Prezident Zeman zvedl svůj palcát a z hradčanských nebes zařval hlasem Jana Žižky z „Trucova“ : … Do boje moji přátelé a kamarádi z dřívějška…, jsme zase na výsluní, vstali jsme z mrtvých a kdokoliv se nám postaví do cesty, toho smetu bleskem z mého palcátu, jako římský bůh Zeus za kterého se považuji. To by v tom byl čert, abych Klausovou a Remka neprosadil, to by v tom byl čert, abych tu pravici nesrazil na kolena, to by v tom byl čert, abych vás, staré vysloužilé matadory nedostal do síně moci a slávy. Jsem přece Zeus, nejvyšší bůh hromu a blesku.

 

Bůh politického počasí Zeman alias Zeus.

 

Zeman byl původně relativně nedůležitý český bůh jasného nebe a „čistých rukou“ na Vysočině. V místní taverně popíjel Becherovku a slivovičku. Ostatní bohové ho nebrali vážně. Někdy po roce 2005 n. l. se z tohoto bezvýznamného boha začal, nejprve lokálně, stávat pomalu ale jistě nejvyšší bůh. Díky svému prvnímu náměstkovi a našeptávači, andělovi „Šloufíkovi“, byl Zeus (Zeman) ve svém politickém kmenu SPOZ všeobecně považován za jedinou alternativu nejvyššího boha. Byl považován za boha značně rozporuplného a nezpochybňují se jeho některá primitivní jednání či negativní vlastnosti, které pocházejí právě z jeho raného období. Ve stejné době se však objevuje první významnější pokus proměnit ho v boha bez těchto negativních vlastností, s tímto pojetím přišel jeho vesnický politický kmen, aby ho dostal do kampaně o nejvyššího všemocného boha.

 

Tato a především pozdější nepravdivá polemika o příliš lidských vlastnostech Zemana, vedla k tomu, že se z něj pomalu stával všemocný bůh, po zvolení do funkce nejvyššího boha někteří filosofové dokonce naznačovali, že jde vlastně o jediného boha a ostatní političtí bohové, že jsou jeho vtělení, nebo pouze pomocníci.

 

Vzhledem k tomu, že moc jednotlivých lokálních vládců stoupala, musela stoupat i moc jejich ochránce Zemana. Srovnatelný vývoj boha-ochránce panovníka lze pozorovat u mnoha společenství, např. v egyptském náboženství. Tito ochránci se dnes dočkali odměny.

 

Dalším nezanedbatelným faktorem byl i fakt, že přišel do politicko-klimatické příznivé časové oblasti a jelikož byl původním politickým kmenům zatlačeným do hor znám i jako bůh Vysočiny, byl zprvu jako neškodný všemi ochotně přijat za nejvyššího boha. Tohoto dnes ostatní politické kmeny litují.

 

Z původní funkce vyplývalo, že by byl vládcem dobrého počasí a dobré nálady včetně reprezentačních povinností. Nepočítalo se s tím, že by jako takový ovládal i blesky, které by používal jako zbraň, dále z titulu této funkce shromažďoval mraky, zařizoval déšť, sníh, duhu a ostatní počasí, zajímavá byla i představa, že by  „probouzel vítr“.

 

Když mu politické kmeny odmítly tyto atributy akceptovat, tak se rozhodl na hoře Hradčany trucovat. „Kámo“ a tajný první náměstek „Šloufík“ oprášil ze sklepních prostor přinesený palcát a nabil ho Zeusovi neutrony. A bůh Zeus (Zeman) se postavil v neděli do okna věže Daliborky, zaujal postoj Jana Žižky z „Trucova“ a vyslal do PSČR první varovnou smršť blesků.  Politické kmeny se teple oblékly a jejich šokované výrazy při tiskových konferencích se nedali přehlédnout.Podle některých mediálních mýtů je nejvyšší bůh Zeman i tím, kdo rozhoduje o válce a vítězství, tato funkce je však limitována ostatními politickými bohy a Zeman (Zeus) si v této oblasti rozhodně nemůže počínat suverénně. Obvykle je dnes považován za toho, kdo svým „kámošům“ dává nejen moc, ale i spokojenost a statečnost Jana Žižky z „Trucova“. Jeho morální vlastnosti mají velice nestálý charakter, každopádně ho lze označit za mstivého, často i záludného a je nucen k intrikám.

 

Prezident, bůh nebe Zeus (Zeman), si losem rozdělil vládu nad Českem se svými vesnickými bratry, politickými vysloužilci a pochybnými existencemi – Rusnokovi připadla vláda nad zemí. Sídlem boha Zemana je hora Hradčany, kde sídlí s dalšími vybranými a spřátelenými bohy nazývanými Zemanovci. Jeho vládu může vážně ohrozit jenom povstání obra a Lucifera Kalouska, který za pomoci ostatních bohů, kmenů a svých pozemských sympatizantů jeho mocenské činění potlačí.

Na pražském hradě vládne hradní pán, v podhradí ale vládne geniální Kalousek.

Pokud se vrátíme k realitě, tak je jasné, že celý sled událostí je vedle diletanta Nečase, kterému spadl rozum při pohledu na Nagyovou do kalhot, negativně ovlivňován slepým a neuváženým stoupáním Zemana na žebříku moci, přičemž si neuvědomuje, že mu v cestě stojí šedá eminence celé české politiky, Kalousek. Ten už některou tu příčku na pomyslném Zemanovu mocenském žebříku naříznul. Napínavou otázkou zůstává, kdy na tuto příčku Zeman stoupne a poté z žebříku spadne a to tak rychle, jak rychle po tom žebříku stoupal.

 

Prezident Zeman se dnes chová jako Jan Žižka z „Trucova“, který bojuje proti všem. Jeho patolízalové mu našeptali, že vlastní sílu boha Zeuse, a že v této válce vyhraje. To, že vyhrál první bitvu – odstranil vládu Nečase –  ještě neznamená, že vyhraje celou válku. Bojovat proti všem a na několika frontách je obtížné a proti Kalouskovi nemožné. Pokud se proti němu všichni spojí, tak prohraje nejen bitvu na hoře Hradčany, ale i svůj vliv. Vrátí se pak ke svým základním úlohám a bude všem občanům k smíchu. Pak bude moci v klidu ze svého platu splácet finanční škody, které svým jednáním způsobil.

 

S jakými škodami můžeme v nejhorším případě počítat?

Nový letní premiér Rusnok obsadí s povolením vojevůdce všechny posty ministrů. Dosavadní ministři a náměstci vyklidí pozice a budou nahrazeny novými – staronovými – „ksichty“. Už jenom toto bude stát čas a miliony. Čerpání dotací z EU bude obtížnější a mnoho jiných velice drahých problémů se dostane na povrch až během celého operativního procesu, který se dnes ještě nedá s naprostou přesností odhadnout. Lze počítat i se sabotážemi odstraněných úředníků, náměstků a potrefených politických kmenů.

K největším škodám, jak politickým tak finančním, ale dojde, pokud premiér Rusnok vládu neobhájí a Zeman nebude pospíchat. Nechat vládu Rusnoka u vlády násilím bude největším zločinem jeho krátké prezidentské kariéry. Kvóta jeho nepřátel bude stoupat a k tomu přispívá i Benešová, která napíchla díru do hnízda ČSSD. Být k smíchu se nevyplácí.

Geniální „Lucifer“ Kalousek alias Edgar Hoover v akci?

J. Edgar Hoover byl jako šéf FBI celá desetiletí šedou eminencí americké politiky. Ovládal vlastně všechno, všechny, včetně prezidentů. Zažil jich ve funkci hned několik. O všem věděl, všechno a všechny měl zmapované a na všechny věděl něco nepříjemného. Byl nebezpečný, vysoce inteligentní, tahal za nitky, hýbal politickými figurkami jako loutkami, byl nezranitelný a současně geniální. Za českého Edgara Hoovera považuji já subjektivně Kalouska.

 

Kalousek stojí jenom před jediným problémem a to je zcela nekontrolovatelná a neřízená střela Peaková dáma, která je jediná pro Kalouska & spol. nebezpečná. Tato rafinovaná, mstivá, vydírající, prodejná šéfka neuznávaného a všeobecně nerespektovaného politického kmenu, může jako jediná způsobit, že se „vláda přátel boha Zeuse (Zemana)“ pod vedením rytíře Rusnoka skutečně bude moci etablizovat, a že důvěru dostane. Jedinou možností, jak udržet starou většinu 101 hlasů je ta, že Kalousek na Peakovou dámu něco má, najde nebo vyhrabe.

 

Peaková dáma je prodejná a má vysokou cenu. Napínavou otázkou zůstává, který kmen ji dokáže správně ohodnotit. Její směr je jasný, udržet se za každou cenu u vlády nebo minimálně ve vedoucích funkcích. Peaková dáma se snaží svojí rolí politické dominy rozhodnout o osudu České republiky. Pokud se Kalouskovi nepodaří Peakovou dámu zkrotit tak to vidím černě. Nástup levice vrhne republiku do dalšího zadlužení, což se projeví už v následném rozpočtu pro rok 2014.

 

V Německu existovala v šedesátých letech prostitutka Rosemarie. Byla krásná a přitažlivá. Zapletla se s politickými profesionály, kteří jí leželi nejenom u nohou. Rosemarie zašla ale příliš daleko a začala být politikům příliš nebezpečná. „Píková dáma“ Rosemarie měla v ruce, zda aféra položí vládu nebo přežije. Rosemarie byla ve svém bytě zastřelena, vláda aféru přežila a vrah nebyl nikdy nalezen. Kino film pod názvem „Dívka Rosemarie“ se stal hitem šedesátých let.

 

Na rozdíl od dívky Rosemarie není naše Peaková dáma prostitutkou v pravém slova smyslu, může se stát ale politickou prostitutkou, pokud se nechá zlákat a podpoří vládu Rusnoka. Pak zůstává jenom otázkou času, kdy bude politicky odstřelena.

 

Finále grande?

Na jedné straně vidíme, jak kape krev z trámů poslanecké sněmovny. Toto díky krvácejícím nehtům a dásním vlády v demisi, která se trámů zuby nehty drží. 101 poslanců kmenové koalice jsou rameny opřeni zevnitř o dveře sněmovny. Obléhání trvá. Zda se udrží, je jenom na Kalouskovi, který má jako šedá eminence všech politických kmenů všechny nitky v hrsti. Jak toto monopoly dopadne, leží jenom na něm, zda dokáže včas odhalit trojského koně a jakou zvolí obrannou strategii.

 

Na druhé straně vidím rozrytou zem plnou kráterů kolem poslanecké sněmovny následkem těžkých náletů levice a úderů blesků z oken věže Daliborky na hoře Hradčany. Nejvyšší bůh Zeus (Zeman) se zlobí a trucuje. Tanková divize kmenu ČSSD pod vedením generála Sobotky, plukovníka Zaorálka a adjuntanta Haška, drží útočné pozice na úpatí Sněmovní ulice. Od Kolovratského paláce se blíží rychlá mechanizovaná brigáda KSČM pod vedením majora Filipa a seržanta Dolejše a od Malostranského náměstí se řítí kavalerie VV v čele s Napoleonem. V záloze pak stojí malá jednotka rychlého nasazení složená z dezertérů, tzv. trojský kůň sedící v klubu obránců sněmovny, který v případě dohody otevře nouzový východ. Této jednotce velí Peaková dáma.

 

Mnohé pevnosti ani obléhané ostrovy přes převahu dobyty nebyly. Pokud nedojde obráncům sněmovny munice, tak sázím na Kalouska. I bůh Zeus může shořet v Daliborce a kolaterální škody odnesou občané České republiky, kteří dnes ještě podle průzkumů na boha Zemana věří. K vystřízlivění ale dojde, až se budou mlátit hlavou o zdi, jak zase jednou nalétli. Pokud sedláci z Vysočiny vyhrají, tak občané dopadnou jako Napoleon, sedláci u Chlumce nebo po Bílé hoře, což rozhodujícím způsobem ovlivnilo osud českého státu.

 

Pravice v ČR si zajisté svoje problémy zavinila sama. Ale jenom pravice, i když u nás bohužel velice špatná, dokáže vést stát správným směrem. Pokud se dostane k moci skutečně levice, tak to s našim státem půjde směrem k Řecku, Španělsku a Portugalsku. Občanské stádo ovcí si to uvědomí, až už bude pozdě.

© Copyright by ing. Petr Ondráček pro „Skutečnosti“

Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

4 x komentář

 1. Alena Kristofovčcová 01/07/2013 - 09:46 at 09:46

  VYNIKAJICI CLANEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tento clanek by si meli precist nasi poslanci a senatori !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Mgr. Věra Urbanová 01/07/2013 - 11:45 at 11:45

  Popravdě řečeno, kam člověk pohlédne, tam tráva neroste. Pusto, smutno a chudě je v té podivné zemičce jménem Česko. Politika je momentálně to poslední, co občana, nebo jak vy říkáte, „ovci“, zajímá.

 3. INDOK 01/07/2013 - 13:00 at 13:00

  Souhlasím – levice byla a vždy bude katastrofou pro jakýkoliv stát. Bohužel ODS i částečně TOP09 je spíše levice, než pravice.

 4. Bohumil T. Wagner 09/08/2013 - 20:59 at 20:59

  Takzvaná česká pravice je ještě horší, jak komunisti.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top