Jan Žižka z „Trucova“ aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti?

Jan Žižka z „Trucova“ aneb nejvyšší bůh Zeus na bojišti?

Zeman z Trucova

Foto Miloše Zemana: Miloslav Hamřík
Creative Commons License
Foto Miloše Zemana spadá pod licenci Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License.

 

Po politickém Tsunami na české politické scéně došlo k dalšímu šoku, který se dá přirovnat k povodním 2002, tornádu s hromobitím a krupobitím nebo k zemětřesení. Prezident Zeman zvedl svůj palcát a z hradčanských nebes zařval hlasem Jana Žižky z „Trucova“ : … Do boje moji přátelé a kamarádi z dřívějška…, jsme zase na výsluní, vstali jsme z mrtvých a kdokoliv se nám postaví do cesty, toho smetu bleskem z mého palcátu, jako římský bůh Zeus za kterého se považuji. To by v tom byl čert, abych Klausovou a Remka neprosadil, to by v tom byl čert, abych tu pravici nesrazil na kolena, to by v tom byl čert, abych vás, staré vysloužilé matadory nedostal do síně moci a slávy. Jsem přece Zeus, nejvyšší bůh hromu a blesku.

 

Bůh politického počasí Zeman alias Zeus.

 

Zeman byl původně relativně nedůležitý český bůh jasného nebe a „čistých rukou“ na Vysočině. V místní taverně popíjel Becherovku a slivovičku. Ostatní bohové ho nebrali vážně. Někdy po roce 2005 n. l. se z tohoto bezvýznamného boha začal, nejprve lokálně, stávat pomalu ale jistě nejvyšší bůh. Díky svému prvnímu náměstkovi a našeptávači, andělovi „Šloufíkovi“, byl Zeus (Zeman) ve svém politickém kmenu SPOZ všeobecně považován za jedinou alternativu nejvyššího boha. Byl považován za boha značně rozporuplného a nezpochybňují se jeho některá primitivní jednání či negativní vlastnosti, které pocházejí právě z jeho raného období. Ve stejné době se však objevuje první významnější pokus proměnit ho v boha bez těchto negativních vlastností, s tímto pojetím přišel jeho vesnický politický kmen, aby ho dostal do kampaně o nejvyššího všemocného boha.

 

Tato a především pozdější nepravdivá polemika o příliš lidských vlastnostech Zemana, vedla k tomu, že se z něj pomalu stával všemocný bůh, po zvolení do funkce nejvyššího boha někteří filosofové dokonce naznačovali, že jde vlastně o jediného boha a ostatní političtí bohové, že jsou jeho vtělení, nebo pouze pomocníci.

 

Vzhledem k tomu, že moc jednotlivých lokálních vládců stoupala, musela stoupat i moc jejich ochránce Zemana. Srovnatelný vývoj boha-ochránce panovníka lze pozorovat u mnoha společenství, např. v egyptském náboženství. Tito ochránci se dnes dočkali odměny.

 

Dalším nezanedbatelným faktorem byl i fakt, že přišel do politicko-klimatické příznivé časové oblasti a jelikož byl původním politickým kmenům zatlačeným do hor znám i jako bůh Vysočiny, byl zprvu jako neškodný všemi ochotně přijat za nejvyššího boha. Tohoto dnes ostatní politické kmeny litují.

 

Z původní funkce vyplývalo, že by byl vládcem dobrého počasí a dobré nálady včetně reprezentačních povinností. Nepočítalo se s tím, že by jako takový ovládal i blesky, které by používal jako zbraň, dále z titulu této funkce shromažďoval mraky, zařizoval déšť, sníh, duhu a ostatní počasí, zajímavá byla i představa, že by  „probouzel vítr“.

 

Když mu politické kmeny odmítly tyto atributy akceptovat, tak se rozhodl na hoře Hradčany trucovat. „Kámo“ a tajný první náměstek „Šloufík“ oprášil ze sklepních prostor přinesený palcát a nabil ho Zeusovi neutrony. A bůh Zeus (Zeman) se postavil v neděli do okna věže Daliborky, zaujal postoj Jana Žižky z „Trucova“ a vyslal do PSČR první varovnou smršť blesků.  Politické kmeny se teple oblékly a jejich šokované výrazy při tiskových konferencích se nedali přehlédnout.Podle některých mediálních mýtů je nejvyšší bůh Zeman i tím, kdo rozhoduje o válce a vítězství, tato funkce je však limitována ostatními politickými bohy a Zeman (Zeus) si v této oblasti rozhodně nemůže počínat suverénně. Obvykle je dnes považován za toho, kdo svým „kámošům“ dává nejen moc, ale i spokojenost a statečnost Jana Žižky z „Trucova“. Jeho morální vlastnosti mají velice nestálý charakter, každopádně ho lze označit za mstivého, často i záludného a je nucen k intrikám.

 

Prezident, bůh nebe Zeus (Zeman), si losem rozdělil vládu nad Českem se svými vesnickými bratry, politickými vysloužilci a pochybnými existencemi – Rusnokovi připadla vláda nad zemí. Sídlem boha Zemana je hora Hradčany, kde sídlí s dalšími vybranými a spřátelenými bohy nazývanými Zemanovci. Jeho vládu může vážně ohrozit jenom povstání obra a Lucifera Kalouska, který za pomoci ostatních bohů, kmenů a svých pozemských sympatizantů jeho mocenské činění potlačí.

Na pražském hradě vládne hradní pán, v podhradí ale vládne geniální Kalousek.

Pokud se vrátíme k realitě, tak je jasné, že celý sled událostí je vedle diletanta Nečase, kterému spadl rozum při pohledu na Nagyovou do kalhot, negativně ovlivňován slepým a neuváženým stoupáním Zemana na žebříku moci, přičemž si neuvědomuje, že mu v cestě stojí šedá eminence celé české politiky, Kalousek. Ten už některou tu příčku na pomyslném Zemanovu mocenském žebříku naříznul. Napínavou otázkou zůstává, kdy na tuto příčku Zeman stoupne a poté z žebříku spadne a to tak rychle, jak rychle po tom žebříku stoupal.

 

Prezident Zeman se dnes chová jako Jan Žižka z „Trucova“, který bojuje proti všem. Jeho patolízalové mu našeptali, že vlastní sílu boha Zeuse, a že v této válce vyhraje. To, že vyhrál první bitvu – odstranil vládu Nečase –  ještě neznamená, že vyhraje celou válku. Bojovat proti všem a na několika frontách je obtížné a proti Kalouskovi nemožné. Pokud se proti němu všichni spojí, tak prohraje nejen bitvu na hoře Hradčany, ale i svůj vliv. Vrátí se pak ke svým základním úlohám a bude všem občanům k smíchu. Pak bude moci v klidu ze svého platu splácet finanční škody, které svým jednáním způsobil.

 

S jakými škodami můžeme v nejhorším případě počítat?

Nový letní premiér Rusnok obsadí s povolením vojevůdce všechny posty ministrů. Dosavadní ministři a náměstci vyklidí pozice a budou nahrazeny novými – staronovými – „ksichty“. Už jenom toto bude stát čas a miliony. Čerpání dotací z EU bude obtížnější a mnoho jiných velice drahých problémů se dostane na povrch až během celého operativního procesu, který se dnes ještě nedá s naprostou přesností odhadnout. Lze počítat i se sabotážemi odstraněných úředníků, náměstků a potrefených politických kmenů.

K největším škodám, jak politickým tak finančním, ale dojde, pokud premiér Rusnok vládu neobhájí a Zeman nebude pospíchat. Nechat vládu Rusnoka u vlády násilím bude největším zločinem jeho krátké prezidentské kariéry. Kvóta jeho nepřátel bude stoupat a k tomu přispívá i Benešová, která napíchla díru do hnízda ČSSD. Být k smíchu se nevyplácí.

Geniální „Lucifer“ Kalousek alias Edgar Hoover v akci?

J. Edgar Hoover byl jako šéf FBI celá desetiletí šedou eminencí americké politiky. Ovládal vlastně všechno, všechny, včetně prezidentů. Zažil jich ve funkci hned několik. O všem věděl, všechno a všechny měl zmapované a na všechny věděl něco nepříjemného. Byl nebezpečný, vysoce inteligentní, tahal za nitky, hýbal politickými figurkami jako loutkami, byl nezranitelný a současně geniální. Za českého Edgara Hoovera považuji já subjektivně Kalouska.

 

Kalousek stojí jenom před jediným problémem a to je zcela nekontrolovatelná a neřízená střela Peaková dáma, která je jediná pro Kalouska & spol. nebezpečná. Tato rafinovaná, mstivá, vydírající, prodejná šéfka neuznávaného a všeobecně nerespektovaného politického kmenu, může jako jediná způsobit, že se „vláda přátel boha Zeuse (Zemana)“ pod vedením rytíře Rusnoka skutečně bude moci etablizovat, a že důvěru dostane. Jedinou možností, jak udržet starou většinu 101 hlasů je ta, že Kalousek na Peakovou dámu něco má, najde nebo vyhrabe.

 

Peaková dáma je prodejná a má vysokou cenu. Napínavou otázkou zůstává, který kmen ji dokáže správně ohodnotit. Její směr je jasný, udržet se za každou cenu u vlády nebo minimálně ve vedoucích funkcích. Peaková dáma se snaží svojí rolí politické dominy rozhodnout o osudu České republiky. Pokud se Kalouskovi nepodaří Peakovou dámu zkrotit tak to vidím černě. Nástup levice vrhne republiku do dalšího zadlužení, což se projeví už v následném rozpočtu pro rok 2014.

 

V Německu existovala v šedesátých letech prostitutka Rosemarie. Byla krásná a přitažlivá. Zapletla se s politickými profesionály, kteří jí leželi nejenom u nohou. Rosemarie zašla ale příliš daleko a začala být politikům příliš nebezpečná. „Píková dáma“ Rosemarie měla v ruce, zda aféra položí vládu nebo přežije. Rosemarie byla ve svém bytě zastřelena, vláda aféru přežila a vrah nebyl nikdy nalezen. Kino film pod názvem „Dívka Rosemarie“ se stal hitem šedesátých let.

 

Na rozdíl od dívky Rosemarie není naše Peaková dáma prostitutkou v pravém slova smyslu, může se stát ale politickou prostitutkou, pokud se nechá zlákat a podpoří vládu Rusnoka. Pak zůstává jenom otázkou času, kdy bude politicky odstřelena.

 

Finále grande?

Na jedné straně vidíme, jak kape krev z trámů poslanecké sněmovny. Toto díky krvácejícím nehtům a dásním vlády v demisi, která se trámů zuby nehty drží. 101 poslanců kmenové koalice jsou rameny opřeni zevnitř o dveře sněmovny. Obléhání trvá. Zda se udrží, je jenom na Kalouskovi, který má jako šedá eminence všech politických kmenů všechny nitky v hrsti. Jak toto monopoly dopadne, leží jenom na něm, zda dokáže včas odhalit trojského koně a jakou zvolí obrannou strategii.

 

Na druhé straně vidím rozrytou zem plnou kráterů kolem poslanecké sněmovny následkem těžkých náletů levice a úderů blesků z oken věže Daliborky na hoře Hradčany. Nejvyšší bůh Zeus (Zeman) se zlobí a trucuje. Tanková divize kmenu ČSSD pod vedením generála Sobotky, plukovníka Zaorálka a adjuntanta Haška, drží útočné pozice na úpatí Sněmovní ulice. Od Kolovratského paláce se blíží rychlá mechanizovaná brigáda KSČM pod vedením majora Filipa a seržanta Dolejše a od Malostranského náměstí se řítí kavalerie VV v čele s Napoleonem. V záloze pak stojí malá jednotka rychlého nasazení složená z dezertérů, tzv. trojský kůň sedící v klubu obránců sněmovny, který v případě dohody otevře nouzový východ. Této jednotce velí Peaková dáma.

 

Mnohé pevnosti ani obléhané ostrovy přes převahu dobyty nebyly. Pokud nedojde obráncům sněmovny munice, tak sázím na Kalouska. I bůh Zeus může shořet v Daliborce a kolaterální škody odnesou občané České republiky, kteří dnes ještě podle průzkumů na boha Zemana věří. K vystřízlivění ale dojde, až se budou mlátit hlavou o zdi, jak zase jednou nalétli. Pokud sedláci z Vysočiny vyhrají, tak občané dopadnou jako Napoleon, sedláci u Chlumce nebo po Bílé hoře, což rozhodujícím způsobem ovlivnilo osud českého státu.

 

Pravice v ČR si zajisté svoje problémy zavinila sama. Ale jenom pravice, i když u nás bohužel velice špatná, dokáže vést stát správným směrem. Pokud se dostane k moci skutečně levice, tak to s našim státem půjde směrem k Řecku, Španělsku a Portugalsku. Občanské stádo ovcí si to uvědomí, až už bude pozdě.

© Copyright by ing. Petr Ondráček pro „Skutečnosti“

Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

4 komentáře

 1. Alena Kristofovčcová 01/07/2013 - 09:46 at 09:46

  VYNIKAJICI CLANEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tento clanek by si meli precist nasi poslanci a senatori !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Mgr. Věra Urbanová 01/07/2013 - 11:45 at 11:45

  Popravdě řečeno, kam člověk pohlédne, tam tráva neroste. Pusto, smutno a chudě je v té podivné zemičce jménem Česko. Politika je momentálně to poslední, co občana, nebo jak vy říkáte, „ovci“, zajímá.

 3. INDOK 01/07/2013 - 13:00 at 13:00

  Souhlasím – levice byla a vždy bude katastrofou pro jakýkoliv stát. Bohužel ODS i částečně TOP09 je spíše levice, než pravice.

 4. Bohumil T. Wagner 09/08/2013 - 20:59 at 20:59

  Takzvaná česká pravice je ještě horší, jak komunisti.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top