Nezapomínat jak se v Bruselu okrádá!

Nezapomínat jak se v Bruselu okrádá!

Poplach – škodlivé látky v EU-parlamentu

Žádná káva pro EU-komisaře v Bruselu?

Tato reportáž je už staršího data. Zveřejnil jsem jí na blogu v době, kdy byl ještě Euro-komisařem pro průmysl Günther Verheugen. Na skutecnosti.cz to má ale doplňovat naší sérii o grázlech v Bruselu. Klikněte zde:

http://skutecnosti.cz/grazlove-v-bruselu-ci-dokonce-regulerni-zlodejina-na-ukor-obcanu-eu/

http://skutecnosti.cz/exkluzivni-pokracovani-grazlove-v-bruselu-ci-dokonce-regulerni-zlodejina-na-ukor-obcanu-eu/

Již 14 dní nemá vedoucí personál v bruselské EU-komisi k dispozici čaj nebo kávu. Nedávno zakoupené luxusní kávové automaty, několik tisíc Euro za kus, vaří příliš  mnoho škodlivých látek jako je nikl a olovo. V EU-komisi mají velké starosti o svoje zdraví – především ale o své „dobré“ jméno. Eurokomisař pro průmysl, Günther Verheugen, byl rozčilen. Kdo pro Boha, zeptal se svého podřízeného kolegy Sima Kallase, tyto automaty na kávu (cena za kus 5000 Euro a některé dokonce 6000 Euro) nakoupil?

Kallas pokrčil pouze rameny, to prý neví. Kávová aféra u EU-komise???? Jedna z mnoha ???? Nebezpečné stopy škodlivých látek niklu a vinného DDP ???? Přece by skromnější přístroje, jako třeba varné konvice, na kávu a čaj zcela stačily, tak Verheugen.

A tak se v lednu 2008 náhle objevily v horních poschodích sídla EU-komise, Berlaymont budovy, zcela nové kávovary. Co ale Guenther Verheugen & Co. tehdy nevědeli: Nové kávovary bylo to nejlepší z nejlepšího. Pochopitelně patřičně drahé. Těch upocených 20 kávovarů stálo dohromady 100.000 Euro (Dnes 2.700.000 Kč).

Podivná chut, stěžovali si ti, kteří přístroje používali. Ale to nejdůležitější se dozvěděli teprve teď, díky rakouskému úředníkovi z archivu. I jemu se zdálo, že káva z automatu má podivnou chut a proto poslal vzorek do jedné laboratoře ve své vlasti. Zde bylo ve vzorku objeveno olovo a nikl v hodnotách několikanásobně převyšujících povolený limit.

Archivář tedy informoval kancelář pro infrastrukturu a logistiku při EU-komisi, která odeslala následně také vzorek na belgickou laboratoř. Nález byl podobný: Příliš mnoho kovu v kávě; zdravotně nebezpečné. Super-kávovary byly okamžitě vypnuty a vyřazeny z provozu. Belgické úřady okamžitě varovaly celou EU před kávovary renomovaného italského výrobce Cimbali, který se ale braní, že jeho přístroje jsou naprosto v pořádku. A skutečně je docela možné, že důvod pro silnou koncentraci znečištění může ležet i jinde; třeba ve vodovodním potrubí; jak konečně jeden mluvčí EU-komise připustil.

Fajnové nápoje pro fajnové jazyky

Tento problém se dá jistě rychle vyřešit. Zda ale budou mít v horních poschodích EU-komise i nadále bezmeznou chuť k pití kávy z kávovaru, zůstává dnes ještě napínavou otázkou. Alarm z nadměrného obsahu škodlivin totiž vyvolal pro Europa-elitu trapnou otázku: Potřebují tito rozhazovační papaláši skutečně pro své jazyky nápojový mix z kávovaru za 5-6000 Euro???? Je to jejich odpověď na to, že s penězi daňových poplatníků je třeba zacházet úsporně????

Ne, rozčiluje se Verheugen. On vidí v nákupu těchto „super drahých“ kávovarů přehnanost a chybějící instinkt. Teď se prý zjišťuje kdo je za nákup zodpovědný. Ale otázka zodpovědnosti je, na základě dřívějších zkušeností s EU-komisí, vždy velice těžko zodpověditelná.

Co z toho vyplývá pro občany ČR? Informace tohoto druhu se od našich médií, ale i vlády, nikdy nedozvíte. EU-komise tohoto druhu je to nejhorší co můžeme potřebovat. Končí tam zpravidla zkrachovalí a odstavení politici národních vlád a EU-komise a parlament je vlastně jedna velká „Mega-trafika“. Proto také veškerá rozhodnutí EU ztvrzují národní vlády ve svém parlamentu bez vůle občanů. Jediným důvodem pro to je snaha politiků, se někdy na stará kolena do EU-parlamentu nebo dokonce do EU-komise dostat; tak říkajíc za odměnu za podporu tohoto špinavého systému. A to musíte být zatraceně dobrým politickým otrokem abyste se tam dostali.

Poznámka redakce:

 Do dnešního dne, tedy do února 2017, nebyl nalezen ten, kdo automaty schválil, ani ten kdo je objednal. Redakce skutecnosti.cz pošle v příštích dnech do Bruselu poptávku, jak byl popisovaný případ z roku 2008 vyřešen. Čtenáře budeme jistě informovat.

© Copyright by skutecnosti.cz

Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top