Hoverboard: Dvě dívky v US-státě Pennsylvania zemřely

Hoverboard: Dvě dívky v US-státě Pennsylvania zemřely

Pennsylvania: Přehřátý Hoverboard – dvě dívky musely zemřít?

Při požáru v US-státě Pennsylvania přišly o život dvě děvčata ve věku 3 a 10 let jenom proto, že je na trh dodáváno čím dál víc zcela zbytečných a po bezpečnostní stránce neprověřených produktů. Požár způsobil přehřátý akumulátor jednoho Hoverboardu.

Akumulátor se během nabíjení přehřál a způsobil požár bytu v Harrisburgu, hlavním městě US-státu Pennsylvania, při kterém obě dívky zemřely strašnou smrtí. Vyšetřování není ještě ukončeno, ale místní policie již uvedla že k požáru došlo během nabíjení baterie.

Nešťastnou okolností došlo ještě k dalšímu neštěstí. Jeden hasič (21), který jel k požáru měl bouračku při které svému zranění také podlehl.

Hoverboards mají vzbuzovat vzpomínku na film „Zpět do budoucnosti II“, jsou v USA oblíbené jako všechny blbosti převálcované reklamou. Tyto, podle Američanů technické vymoženosti, zápolí latentně s technickými defekty, které je dostávají po negativní stránce pravidelně na titulní stránky médií.

Do dnešního dne stáhla Consumer Product Safety Commission na 500.000 exemplářů těchto produktů od jedenácti firem. Důvod: Nebezpečí výbuchu a požáru. Zda patřil i popisovaný přehřátý Hoverboard k jedné z firem, které byly na indexu se neuvádí.

Vzhledem k nízké ceně produktu se dá předpokládat, že se taková „prkna na kolečkách“ v USA nevyrábí. Odkud asi pochází se dá uhodnout bez nápovědy.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top