Trafika jménem Brusel aneb jak si Europoslanci přivydělávají na náš úkor

Trafika jménem Brusel aneb jak si Europoslanci přivydělávají na náš úkor

Evropská unie

Toto jsem zveřejnil 2004 na ranní poznámce Ivana Hoffmana

ČR-Radiožurnál

 

Poté jsem intervenoval telefonicky v redakci rozhlasu, aby se o mém článku diskutovalo. Bezúspěšně. Až nedávno, kdy se podobné přihodilo našemu EU poslanci a bylo rozmáznuto zahraničními médii, se naši odhodlali ke krátkému reportu. Deset let po mém upozornění.

 

TOTO JSOU SKUTEČNOSTI Z BRUSELU.  PODROBNOSTI V PŘÍŠTÍCH RELACÍCH!

 

Proč demonstrují v celém světě stovky tisíc demonstrantů proti podvodu na lidi ve věci US agrese v Iráku a u nás jenom několik set? Proč se našemu státu díky českým politikům vede tak špatně? Proč se blíží konec českého zemědělství? Proč stoupá nezaměstnanost a zadluženost státu? Proč se u nás nestávkuje a neprotestuje?

 

DÍKY ŠPATNÉ MEDIÁLNÍ INFORMOVANOSTI NAŠICH OBČANŮ.

 

Kdo nese největší vinu? ČESKÝ ROZHLAS A TELEVIZE, které nedalo vůbec žádný prostor pro malé strany, které mají některé námitky proti EU. Zato ale podporovali třiceti milionovou investici naší vlády na jednostrannou propagaci EU, a to velice aktivně.

 

Jak ale fungují v Bruselu poslanci, komisaři a úředníci? Je to banda podvodníků, zlodějů gaunerů a okrádačů? Právě teď, když se konečně prokazuje, jaká v Bruselu sedí sebranka, nás vládní média ČR a ČT krmí zcela krátkými informacemi o všem možném či nemožném; absolutně relevantní a důležité zprávy před námi tají. Tak už to dělali ti předtím, takto to dělají i stávající. ČR 1 nás nedávno nakrmilo zajímavým vyprávěním o medvědech v USA, jak oni, tedy ti medvědi umí otevřít auto tím, že skákají na střeše tak dlouho, až se dveře otevřou.

 

Neuvěřitelná informace, velmi napínavá. Ale daleko napínavější shledávám, jak Bruselští poslanci okrádají EU pokladnu (a do té platíme my všichni). Když ale jeden slušný, nezávislý poslanec z Rakouska toto odhalí, zavolá kritický magazín, nechá ten poslanecký „podvod“ natočit a zveřejnit, tak ho vyloučí v Bruselu z poslaneckého klubu a nazývají ho krysou, hyenou a zrádcem. Tak tedy k jádru věci té Bruselské sebranky, o které díky našim mediím nemáme vůbec tušení. Poslanec v Bruselu má plat 12.000 EURO (základ). K tomu dostává diety a odškodné za svoji práci v terénu, cestovné a paušál pro svoje tzv. poradce. (To jsou zpravidla rodinný příslušníci nebo dobří přátelé). Tato částka odpovídá zhruba také jeho měsíčnímu platu. V Bruselu se pořádá denně několik desítek mítinků a konferencí (někde sedí čtyři poslanci, někde šest, někdy je sál poloprázdný, ale nikdy není plný. Znáte to, služební cesty, nemoci a pod. Každý poslanec se u dveří zapíše (a zpravidla odejde). To stačí už na to, aby zašel do kanceláře vyplácení výdajů, kde mu za účast vyplatí nehorázné peníze, 262 Euro. Proč? Protože zpracovat údaje týkající se té konference, jsou pro vlastní administrativu „ohromně náročné“ a to vyžaduje proplacení, neboť jak všichni víme; zadarmo nehrabe ani slepice.

 

To, že na mítinku, či konferenci nebyl, není důležité, těch 262 Euro „kasíruje v každém případě. Na otázku směrovanou na Irského poslance Neil Mac Cormicka, proč jeho žena dostala Euro 8.000 za nic; tento poslanec nedokázal před kamerou silně rozrušen odpovědět. Později ale mimo kameru písemně sdělil, že z těch peněz bylo placeno více poradců z jeho štábu a že jeho žena dostala jenom malý díl. Písemný materiál ale dokazuje, že to bylo jinak. Poslanci v Bruselu mají celý den (každodenně) jedno důležité téma; tvořit hloučky, kde si v kuolárech, na chodbách a záchodkách (je jich tam hodně) vypraví o tom, za kolik se tomu či onomu poslanci podařilo získat letenku do jeho státu, (kde zpravidla bydlí) nebo na jinou služební cestu.

 

Vítězí zásadně ten, kterému se to podaří za 1 Euro. Ten je pote hvězdou dne a jeho jméno zná cely Brusel. Myslíte si, že si z vás čtenářů dělám legraci? Tak budu pokračovat. Brusel je díky cestovní horečce EU poslanců a komisařů centrem pro ultra-levné letecké společnosti. Jak víme, můžete skutečně dostat letenku za 1 Euro; ne vždy se to však poštěstí. Ale i jinak jsou letenky velmi levné Brusel-Vídeň 40 Euro, Brusel-Řím 50 Euro, a pod. Ale Bruselský poslanecký systém, schválený pochopitelně bez občanů EU je napínavý, až dobrodružný. Poslanec dostává peníze na základě vzdálenosti, nikoliv na základě ceny. To zn. že poslanci (aby ještě více vydělali na úkor EU) bydlí zpravidla tam, za který stát tam jsou. Cestovní tarif pro poslance z Rakouska (včetně nejdražší liniové letenky podle leteckých mil) dělá Euro 1.600 a poslance z Itálie Euro 1.800. Když ale koupíte letenku za 1 Euro, tak jste dobře vydělal; ten jeden Euro 1.599 a ten druhy Euro 1.799, i když musíme správně připustit, že ne každého poslance odveze z letiště manželka, dcera a pod.


Jsou také tací, kteří jedou taxíkem, pak se jejich zisk sníží. A když poslanec letí zpět (zpravidla za dva dny), tak vydělal znovu. A proto Bruselští poslanci létají jako mistři světa, jsou čtyřikrát v týdnu na cestách a koncem týdne na víkendu (také placeno), ale pracuji jako v Mongolsku a podle toho to vypadá.  Po každém letu jde poslanec kilometrovými chodbami, aby si nechal proplatit letenky. Ve výplatní kanceláři předloží pouze tzv. „boarding card“, aby doložil, že se nacházel na palubě letadla tehdy a tehdy. Na této kartě není cena uvedena. Úřednice vyplatí částku dle tarifu (Brusel-Vídeň), tedy Euro 1.600 a skutečná cena letenky nikoho nezajímá. Když byl na schodišti s touto skutečností konfrontován Italský poslanec, tak byl přímo nepříčetný, hnusný a sprostý. Na otázku, zda si nemyslí, že okrádá občany EU v běhu, odpověděl, že se zodpovídá pouze italským občanům; a utekl.

 

Nejde zde o jména, toto praktikují všichni poslanci, komisaři a úředníci v EU; konečně si to tak schválili a necítí v tom nic špatného. Oni se drží pouze pravidel hry, kterou si sami schválili. A takových nesrovnalosti jsou v Bruselu stovky; podvody, černá pokladna, z které profituji poslanci, komisaři a úředníci; nemohu dnes vše objasnit, nebylo by místo. Ale proč o těchto, pro nás silně relevantních skutečnostech neinformuje ČR a ČT? Ale zato víme, jak to dělají medvědi v USA a na moji informaci by nebyl vysílací prostor. Taková informace by mohla pobouřit a k tomu redaktoři nemají ani osobní charakterovou sílu ani odvahu. A teď mi odpovězte, co si o tom myslíte; pak možná pochopíte, proč se naši politici cpou do EU. Tam se posty totiž dědí; pokud jste u nás DNES v politice, tak se tam do Bruselu za odměnu jednou v rotačním systému dostanete. Někdy to jde i rychleji. To je důvod pro politiky nám lhát, krmit nás falešnými informacemi, jak bude v EU „fajn“. Ano pro ně bezpochyby bude. Jejich důvod je v Bruselu svoji kariéru (rychle zbohatnout) úspěšně dokončit. Občan nehraje vůbec žádnou roli ani národní ani Evropskou. Nejnapínavější otázku jsem ale ještě nerozluštil: naučili se EU politici tento systém rozkrádání peněz veřejných ve státech východní Evropy, nebo se naši politici učili v EU? Možná to druhé při počtu služebních cest našich politiků a úředníků do Bruselu a zpět.

© Copyright by ing. Petr Ondráček pro „Skutečnosti“

Všechna práva vyhrazena 2013O autorovi

Další články

5 komentářů

 1. jaroslav Klenot 17/04/2014 - 20:54 at 20:54

  Nic není tak jasné jak se to na první pohled zdá. Před lety CNN měřila výkonnost generálních ředitelů. Japonský měl tři sekretářky, kterým dával rámcové pokyny. Za den napsal 3 normostrany. Jinak byl mimo kancelář. V kanceláři pobyl z pracovního dne jen 50 minut. Byl označen za lenocha, ničemu, který se veze.
  Německý měl 1 sekretářku, napsal 40 normostran, v kanceláři byl 4 hodiny z pracovního dne, vyřizoval telefony a řídil agendu.
  Ten z USA neměl sekretářku. Bravurně bušil do klávesnice. Napsal 400 normostran. V kanceláři byl 12 hodin z pracovního dne. Vše dělal osobně. Ten byl označen za nejpracovitějšího, s nejvyšší produktivitou práce.
  Já bych toho blba nevzal ani do vrátnice. Úkol řiditele je odlišný od úkolů písařky.
  V tom je ten omyl.
  Zamysleme se, než začneme soudit.

 2. Tomáš Groh 24/04/2014 - 00:33 at 00:33

  Ano Jaroslave, máte pravdu. Naši euro poslanci jsou vynikající managery, také vidíme výsledky. Určitě si to zaslouží a přimluvil bych se ještě za výkonnostní prémie.

  • jaroslav Klenot 24/04/2014 - 09:44 at 09:44

   To byl jen popud k zamyšlení. Němci říkávají: „Dříve než uvedeš hubu do činnosti, nastartuj mozek.“
   Křesťané: „Nesuďte a nebudete souzeni.“
    
   Někteří z euro-poslanců vykonali mnoho záslužného, aniž trvale seděli v budově, někteří trvale dleli a nevykonali nic.
   Tak už to mezi námi bývá. Na jednoho co tvoří jsou čtyři co podmíněně, nebo vůbec.
    
   Hodně zdraví
    
   Jaroslav

 3. jaroslav Klenot 24/04/2014 - 09:46 at 09:46

  Všichni, co řídí tuto planetu mají podobné schopnosti. Jsou to lidé. Proto je stav takový, jaký je.

 4. Rado 24/04/2014 - 11:15 at 11:15

  Dekadencia. Dúfam, že je to výber z toho horšieho.  

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top