Elon Musk představil nové střešní solární panely od Tesly

Elon Musk představil nové střešní solární panely od Tesly

Elon Musk představil nové typy střešních solárních panelů od výrobce elektromobilů, firmy Tesla, které  by do budoucna měly nahradit tradiční typy.

Tyto nové typy střešních solárních panelů, které napájejí domácí generátor, jsou dílem společnosti Tesla, která je výrobcem elektromobilů. Tesla tvrdí, že panely s označením Powerwall 2 vyrobí dostatek elektrické energie, která pokryje běžnou denní spotřebu rodinného domu se 4 ložnicemi. Předpokládaná cena jedné takové jednotky je 5.500 USD (v přepočtu 130.000 Kč, poznámka autora), a výrobce předpokládá plnou návratnost nákladů na pořízení jednotky, které jistě nejsou nikterak nízké. Výkonný ředitel společnosti Tesla Elon Musk podle vlastních slov předpokládá, že tržby z prodeje solární jednotky s označením Powerwall 2 předčí tržby z prodeje elektromobilů.

Elon Musk, výkonný ředitel společnosti Tesla, miliardář, prohlásil na páteční tiskové konferenci společnosti v  kalifornském Los Angeles, že tento krok se má považovat za oficiální vstup na trh se solárními panely a střechami k tomu uzpůsobenými. Podle Muska půjde o takové typy střech, které splňují přísná kritéria o ochraně životního prostředí. Musk dále sdělil novinářům, cituji „Globální oteplování znamená krizi a my se nesmíme tvářit, že nás tento problém nezajímá a něco pro to musíme udělat“.  Jednotka s označením Powerwall 2 obsahuje baterii, která při plném dobití dokáže zásobit dům, na jehož střeše jsou panely uloženy, až 14 kWh elektrické energie. Jak Elon Musk dodal, cituji „Tesla je teď hráčem, který mění pravidla hry se jménem trh s elektrickou energií. Chceme do budoucna dělat hezčí střechy, než ty dnešní a navíc generující elektrickou energii“.

 

Tesla z výše uvedených důvodů spojí své síly s firmou SolarCity, která se zabývá vývojem a výrobou solárních panelů.
O autorovi

Další články

4 komentáře

 1. Trixie 30/01/2017 - 04:55 at 04:55

  I’m grtuafel you made the post. It’s cleared the air for me.

 2. kfz auto versicherung kosten 05/02/2017 - 19:34 at 19:34

  The issue here isn’t that RIM only offered 80% and is held to a higher standard. The issue is that the Storm’s “revolutionary innovation,” the clickable screen, is a problem in search of a solution … Or, rather, a solution that makes the problem worse. It’s far easier to type on a normal touchscreen than it is to click this damn thing over and over again. That’s the big issue with Storm, beyond of course the horrid (but fixable) firmware bugs.

 3. sparkasse autokredit rechner 11/02/2017 - 16:04 at 16:04

  Esa es otra…los revisores cuando leen los nombres de los firmantes actuan de distinta forma si eres un “pringao” o si eres un “capo”…y eso tiene fácil solución, si es que de verdad se quiere resolver ese problema, lo que pasa es que hay editoriales que cuidan muy bien a algunos autores…

 4. Petr Tesar 26/02/2017 - 16:43 at 16:43

  Chci jenom upozornit, ze Solar City neni pro Muska nejaka cizi firma, kdyz ji on sam zalozil a jejim vlastnikem. To jenom k upresneni

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top