Donald Trump novým vládcem v Bílém domě!

Donald Trump novým vládcem v Bílém domě!

V době, kdy sedím u svého počítače a snažím se s určitou nervozitou napsat prvních několik slov této úvahy, je již téměř jisté, že po osmi letech vlády Demokratické strany v Bílém domě se stane jeho novým pánem republikánský kandidát Donald Trump. Díky především státům středu USA si pojistil vítězství v požadovaných 270 volebních okrscích, nutných pro uznání volebního vítězství.

Za své vzaly všechny prognózy průzkumů, konaných ještě několik hodin před začátkem vlastních voleb, které ukazovaly až na 90 procentní pravděpodobnost vítězství kandidátky demokratů, bývalé senátorky, ministryně zahraničních věcí a také první dámy Hillary Clintonové.

Donald Trump, bývalý realitní makléř a hostitel vlastní televizní reality show, je ve svých 70 letech vůbec věkově nejstarším prezidentem v dějinách USA, který nastupuje  své první volební období vládce ve Washingtonu. Trump má ovšem „prvenství“ i v jiných aspektech. V USA jsou již lidé zvyklí na skutečnost, že s blížícím se termínem voleb se zvyšuje i kalibr zbraní, které jednotliví kandidáti vytahují ze svého rukávu. Dokonce jsou i zvyklí na skutečnost, že ne vždy byl prezidentem člověk se zázemím letitých zkušeností z práce ve státní administrativě. V tom případě měl ale sbor zkušených poradců zejména v oblasti zahraniční politiky a bezpečnosti státu.Trump se ovšem stal prvním kandidátem, který vytáhl od samého začátku volební kampaně ze svého „arsenálu“ zbraně nejtěžšího kalibru. Začal prohlášeními, že je nejvhodnějším kandidátem na post 45. Prezidenta USA pro svoje podnikatelské zkušenosti a úspěchy. Pokračoval svými často až velmi nevybíravými zásahy do vyšetřování Clintonové agenty FBI z doby jejího působení ve státní administrativě a jejího údajného zneužití soukromé mailové adresy k zasílání služebních zpráv a dokumentů. A excesem ohledně Mexika, kdy na soukromém setkání s mexickým prezidentem se vyznal k málem až k lásce k této zemi a jejím obyvatelům, aby doslova o několik hodin poté v dalším svém „vystoupení“ nazval mexičany zloději a pašeráky drog a vyhrožoval Mexiku v případě svého volebního úspěchu postavením zdipodél  celé hranice s tím, že veškeré náklady na stavbu ponese Mexiko. Díky těmto výstupům si vysloužil nevoli i v samotné Republikánské straně. U nevole bohužel zůstalo.

A strach a obavy ze zvolení Trumpa novým prezidentem nesou již první „ovoce“.  Viz mexická intervence k posílení státní měny peso vůči dolaru.
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Miloslav Dědek 11/11/2016 - 12:21 at 12:21

    Kdo skutečně vládne světu? To, kdo a jak povede USA, není z hlediska budoucího vývoje lidstva důležité. Všechno, co zveřejňují média o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, kterými jsou tzv. „lidé velkých peněz“. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí „lidé velkých peněz“, a ti to plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují svět tak, aby se zachovaly poměry v nichž bude setrvávat jejich výsadní postavení. Tito lidé především dbají na to, aby se globálně zachovával stávající nespravedlivý finanční systém. Viz článek „GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM“ – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html
    Současný stav lidstva je žalostný. 1/6 lidstva neumí číst a psát, má hlad a značná část těchto lidí umírá neléčenými nemocemi nebo v nesmyslně vedených válkách. Velká většina těchto lidí nemá ani představu o tom, že to není spravedlivé, že kvalita jejich života by se měla zvýšit. Svět patří se vším všudy všem lidem rovným dílem. To by určitě mělo být napsáno v základní listině lidských práv a svobod. ……… Pro toho, koho zajímá uvedená problematika, je napsáno pokračování v článku: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top