Deutsche Bank – německý zázrak, nebo podvod jako v Lehman Brothers?

Deutsche Bank – německý zázrak, nebo podvod jako v Lehman Brothers?

Jeden týden totálně zruinovaná, skandály vláčená Německá banka bank a druhý týden zřejmě zázrakem vyléčená a dokonce v zisku. To není scifi, ani špatný žert bohužel, to je realita současnosti na bankovním trhu. Jak tohle dopadne?

Druhá polovina října 2016:

http://https://www.novinky.cz/ekonomika/418863-deutsche-bank-prekvapila-a-ve-tretim-ctvrtleti-se-vratila-k-zisku.html

Zázrak, nebo jen další podvod s čísly? Opravdu žijeme stále v realitě? Co odstartovalo realitní a hypoteční krizi v USA v letech 2007-8 a jaké byly její důsledky?Krach Lehman Brothers. I ta fixlovala s čísly, v rozsahu do té doby naprosto nepředstavitelném a do poslední možné chvíle ujišťovala, že je všechno v naprostém pořádku. Jak se krize nakonec projevila ve světě v Evropě i u nás si snad pamatujeme, není to zas tak dávno.

Dokonce i současné problémy Deutsche bank úzce souvisí z touto krizí. Jak to ale vypadá nejen Německo, ale i zbytek Evropy a světa může být zcela v klidu, protože přeci opravdu nic vážného nehrozí, historie se přeci neopakuje, máme kontrolní mechanismy… Tedy až do vyhlášení bankrotu samozřejmě!

 
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Dedicated server 31/03/2017 - 13:08 at 13:08

    Nemecka vlada nepripravuje zadny zachranny plan, ke spekulacim o takovych planech neni duvod,“ sdelilo ministerstvo. Dva zdroje agenture Reuters rekly, ze nemecky urad pro regulaci financniho sektoru Bafin na zadnem krizovem planu pro Deutsche Bank nepracuje.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top