Deadpool

Deadpool

Marwel se rozhodl vypustit páru a natočit kousek, na který nechtějí pouštět do kina malé děti. Díky úzkostlivě střežené korektnosti se stává populárním vše, co si dovolí být přisprostlé a drsně přímočaré. Právě takto jako Wade Wilson (Ryan Reynolds), bývalý člen speciálních jednotek, jehož rakovinu se podařilo lékařům v rámci programu Weapon X vyléčit nad očekávání úspěšně. Wade získal schopnosti, o kterých dosud nesnil. Jeho organismus lehce zmutoval a nabyl samoobnovací schopnost. Výsledný dojem kazil jeden nepříjemný vedlejší efekt léčby. S tím obličejem by Wade vážně nemohl aspirovat na sexy muže roku. Ušije si proto slušivý červený obleček včetně masky, zvolí si cool přezdívku Deadpool a vyrazí do akce.

V úvodu filmu se Deadpool zrovna vypořádává s přesilovkou ošklivých chlapíků, načež si sedne na zábradlí a vysvětluje, co se mu vlastně přihodilo. Tato retrospektiva obsahuje asi nejvíc hluchých míst.Obecně mají větší šmrnc pasáže, kdy je Wade v masce, byť si ji občas sundá, aby si diváci užili jeho pravého vzhledu. Od toho pohledu chce Wade uchránit svoji přítelkyni (Morena Baccarin), a proto se jí vyhýbá. Dospěje k závěru, že návrat do normální podoby může zajistit doktor Freeman, což je také mutant, ale fešák (Ed Skrein), jinak též hlavní padouch. Vyhledá ho, tedy přesněji, klaďas a záporák si začnou hrát na honičku.Deadpool si umí sympaticky dělat legraci sám se sebe a ukazuje, že je rozumně nad věcí. Obsahuje i přiměřeně zvolenou romantickou linii. Není však ničím víc, než zábavným kouskem pro teanegry. Jakákoliv nekorektnost je v současné době vysoce ceněna, a sami uznáte, že pro muže s poněkud většími pupínky po celém těle, není vhodnější spolubydlící než postarší nevidomá černoška. A on jí s úlevou může říct, že slepá a nikoliv zrakově odlišná.

Debut režiséra Tima Millera obsahuje řadu hlášek, narážek, zvláště na Wolverina, a vtípků, které se ovšem s narůstajícím věkem nezdají třeskutě vtipné, jen proto, že jednou nekorektní je fajn, opakovaně a za každou cenu, začíná být trochu nuda. Deadpool je lehce frackovitý a fajnově shazující vznešené kecy obalené do rádoby ideálů prezentovaných plecháčem Colossusem a jeho parťačkou s fakt originálním jménem Negasonic TeenegeW arhead. Milé jsou také jeho vlastní komentáře dění na plátně.

 

Celkové hodnocení:  75 %
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top