Co pozitivního do českých domácností vnesla první polovina pokračování 1. oddělení?

Co pozitivního do českých domácností vnesla první polovina pokračování 1. oddělení?

Pravda, jsme teprve v polovině odvysílaných dílů z pokračování skutečných případů prvního oddělení pražské policie a už se mi vkrádá do úst jedním dechem podotknout, že je jich naštěstí jen osm.

Nicméně, kritizovat umí každý a přiložit ruku k dílu už ne.  A také ze všeho zlého si má člověk brát to pozitivní, co ho obohatí.  Nevím, co obohatilo české domácnosti vysílání prvních čtyř epizod pokračování této série, budu mluvit sám za sebe.

V první epizodě o dvojnásobném trestném činu, spáchaném v advokátní kanceláři, byla nastavena herecká laťka příliš vysoko. A díky komu? Díky Vladimíru Javorskému v úloze téměř nevidomého svědka, nebo lépe řečeno svědka se zbytky zraku.  Že je pan Javorský výborný herec, o tom nás už několikrát přesvědčil. A v této velmi, velmi náročné roli, jak na mimiku obličeje, tak na celkový výraz, mě v tom utvrdil dvojnásob. Po zhlédnutí tohoto dílu bych se přimlouval za jeho nominaci na cenu televizních diváků v příslušné kategorii.Po dvou neslaných nemastných epizodách, kdy si tato série téměř koledovala o divácké K.O., přišel opět velmi dobře zpracovaný příběh, ve kterém autoři zabrousili do tématu společensky velmi rozdílně chápanému a do doby nedávné silně tabuizovanému, do prostředí  pedofilních deviantů a nezletilých prostitutů, spojeného s obchodováním s dětskou pornografií. Zpracování celé epizody bylo řečeno slovním hodnocením ze školních škamen chvalitebné, jak zpracováním reálií, kde byla znát scénáristická spoluúčast odborníka, tak opět díky výborným hereckým výkonům jednotlivých představitelů. A z nich bych vyzdvihl dva. Jednak představitele náročné role nezletilého prostituta a zároveň pachatele hrozného činu, opravdu smekám před tímto výkonem. A jednak pana Boleslava Polívky v roli doyena mezi kriminalisty tohoto oddělení, majora Plíška. Jedinečný výkon, který si opět říká o ocenění.

Co se Bolka Polívky týče, nemá se srovnávat, každý je originál. Jen mi dal vzpomenout na výkon Jacka Nicholsona ve výborném americkém filmu „Pomsta“. A v duchu tleskám, pane Javorský a Polívko.
O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top