Cirkusový  „principál“ aneb jak pobavit dospělé?

Cirkusový „principál“ aneb jak pobavit dospělé?

Tak se nám to tak nějak vymklo z rukou, – poznamenal sarkasticky Kalousek ke Schwarzenbergovi po skončení cirkusového představení v pražském parlamentu. Dobrý voják Švejk by řekl že nám zabili stojedničkového Ferdinanda. A všichni ostatní se předhánějí ve tvrzeních, že právě oni dodrželi slovo, že měli pravdu, a že k předčasným volbám dojde právě díky jim a nikoho jiného, a že vše co dělají, je pro blaho státu a především pro blaho občanů. Nám pak nezbylo než to chrochtající stádo křivých charakterů brát jako večerníček komiků, kteří spekulovali tak dlouho až se přespekulovali. V této první fázi zůstali pouze dva vítězové – cirkusový principál Zeman a politický zampano Kalousek.

 

Strategie všech potrefených jsem před moji dovolenou na skutečnostech nastínil v příspěvku Jan Žižka z Trucova a mohl v klidu na 14 dní odcestovat. Mezitím, co se „provizorní“ Rusnokova vláda chovala jako slon v obchodě s porcelánem, jsem se v klidu koupal na italské riviéře a kafíčkoval na ostrově Capri. Nic mi nemohlo utéci a plácat se v tom politickém hnoji by byla jenom ztráta času. V mé prognóze jsem se nespletl i když to nedopadlo podle mých předpokladů. Všichni jsme byli vlastně tak nějak vedeni za nos a všechna média na to naskočila jako na hozený kus špeku. Zatím ještě nikdo tu realitu neobjasnil, tak se o to pokusím já.


 

Vymklo se to skutečně Kalouskovi z rukou?

 

Nevymklo, tvrdím já. Geniální Kalousek operuje vždy s několika alternativami. Plán A může být okamžitě nahrazen plánem B, C, D atd. Je třeba si objasnit komplexnost celé zapeklité politické situace a vítězit bude ten, který má více alternativních a rychle zařaditelných náhradních plánů. Dva aktéři stojí proti sobě v aréně, býk Zeman a toreador Kalousek. Oba mají základní plán A a chtějí toho druhého dostat na kolena. V této první fázi je na tom lépe Zeman, alias Jan Žižka z Trucova nebo principál cirkusu torpedo, ale šachová partie je teprve rozehrána.

 

Zeman – Potřebuje rozvrátit ČSSD a oslnit KSČM, aby ovládl levici, a dal jí svůj styl a směr. Dělá to způsobem podobným Gottwaldovi v roce 1948. Chce zaintegrovat členy SPOZ do lukrativních a vlivných pozic v ČSSD aby nemusel SPOZ prohánět volebním a drahým procesem. To hodlá uskutečnit, ale jenom s těmi, kteří ho budou slepě následovat. Boj patolízalů o jeho přízeň právě začal.

Dále potřebuje zlikvidovat pravici, které je na politické scéně moc. ODS, TOP, VV, KDU-ČSL a LIDEM se musí smrsknout pouze na jednu kalkulovatelnou stranu. S výjimkou TOP 09 se mu to daří. ODS je odrovnaná strana zkorumpovaných politiků ovládaných kmotry a musí projít očistou minimálně jedno volební období a zvolit nového vůdce strany. VV a Lidem jsou nevolitelné a TOPKA není momentálně pro Zemana nebezpečná. Znamená to tedy, že veškerá zodpovědnost za pravici leží na TOP09 a to jenom proto, že peaková dáma nezklamala, a že trojský kůň byl oproti mým předpokladům z ODS (Florián, Úlehla). Zeman ví, že to TOPKA nemůže sama zvládnout, ale i jeho SPOZ potřebuje více času. Proto bude nové volby protahovat, jak jenom to bude možné, aby získal čas.

 

Kalousek – Zvolil v šachové hře se Zemanem sicilskou obranu, byl nucen obětovat dámu, ale i Zeman ztratil jednu věž, protože počítal s tím, že Rusnokova vláda neprojde 101 hlasy a on bude moci operaci opakovat až do regulérních voleb. Kalousek po včerejšku nahradil plán A za B a bude pokračovat s koňmi a střelci. Zatím je sice v defenzivním postavení, to se ale může ještě změnit. Jeho strategie je jasná, Zeman pracuje do určité míry i pro Kalouska, který musí strategickými tahy dostat ODS k tomu, aby všichni její voliči volili, alespoň nyní, TOPKU. Pokud zvolí ODS za nového lídra Němcovou – ta mobilizuje dámský potenciál – nebo Pospíšila, který může ovlivnit mladou populaci, tak je možné, že ODS těch nutných 20 procent hlasů jako tradiční strana dostane. Pokud se obě varianty neuskuteční, tak se voličské hlasy rozhází do mnoha pravicových stran s katastrofálním výsledkem. Tento systém praktikuje často v Německu CDU, která doporučuje v případě nouze svým voličům volit konkurenční FDP, aby nedošlo k tomu, že by takto nedostala dostatek hlasů a chyběla by pro případnou koalici.

 

Kalousek má tedy před sebou neuvěřitelně těžkou a zapeklitou situaci, kterou by nedokázal vymyslet ani ten nejlepší spisovatel jako předlohu pro nějaký politický thriller. Je to šachová hra dvou gigantů a remíza je nemyslitelná. Jeden z nich padne „na tlamu“. Příští měsíce ukáží, zda bude vítězem vulgární a virózou často postižený důchodce z Vysočiny nebo naopak inteligentní geniální stratég a hospodář s vynikajícím citem pro jemné tahání za nitky. Oba pánové mi připomínají dva krokodýly v politické bažině, kteří přenáší v tlamě svoje děti, ten jeden je drtí mezi zuby a ten druhý to dělá s potřebnou jemností.

 

Fazit – Zeman způsobil svým jednáním českému státu, ale i národu ohromnou škodu. To nejlepší pro občany se projevuje tím nejlepším pro kamarády a patolízaly, v čemž se Zeman přímo vyžívá. Jedná se vlastně o nejvyšší formu korupce po prezidentsku. Pokud ale chtějí čeští voliči řeckou, španělskou či portugalskou situaci v ČR, tak musí volit socialisty, kteří dokonce počítají s absolutní většinou v novém parlamentu, evtl. s aktivní podporou SPOZ a KSČM. Já to v tomto případě nazývám koncem České republiky. Na úkor dalšího státního zadlužování se začne s rozhazováním peněz a lukrativních postů. Korupce se přesune z černých na oranžové a rudé. A to celé prosím po pětadvaceti letech od tzv „sametové revoluce“. Na základě těchto skutečností mi není vůbec jasné, za co zvonili demonstranti v roce 1989 na VN. Asi jenom proto, že chtěli na místo do Jugoslávie cestovat do Chorvatska?

 

© Copyright by ing. Petr Ondráček pro „Skutečnosti“
Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

16 komentářů

 1. Florian 09/08/2013 - 13:24 at 13:24

  Já bych připoměl jiného Švejka “ Člověk by chtěl být gigant, ale je hovno kamaráde“!

 2. Ing. Lukáš Ctibor 09/08/2013 - 14:13 at 14:13

  Nemůžu nesouhlasit! Za vše si bohužel Topka může sama. Už při volbách sázet na Schwarzenberga neměli, daleko lepší alternativou by byl Jaroslav Lobkowicz. Největší osobností je bezpochyby Kalousek, ale ten díky médiím ztratil konkurenceschopnost. Všichni víme, že lidé ho buď milují nebo nenávidí. Teď mu velmi držím palce!

 3. F.Srbek 09/08/2013 - 14:42 at 14:42

  V souladu s klasikem soudím, že poměry se rozhodně zlepšily!!

 4. ZatrKatr 09/08/2013 - 15:16 at 15:16

  pane ing. Ondráčku, z Vašeho článku jde cítít pachuť TOP 09… pokud chcete být objektivní tak prosím buďte objektivní… politická scéna „smrdí“ celá, nejen prezident nebo SPOZ nebo ČSSD nebo ODS nebo VV nebo LIDEM.. to je to čeho se bojim nejvíc .. koho vlastně volit? Kalouska zcela určitě ne..

 5. michal 09/08/2013 - 16:17 at 16:17

  celou pravicovou gaunerskou lůzu bych nikdy nevolil,to jsou strany jen pro pár zlodějských zbohatlíků. A pan Kalousek je parchant všech parchantů,který za celou dobu své existence tato země ještě nenosila.

  • Mgr. Jan Vaculík 09/08/2013 - 16:40 at 16:40

   Tak to je vskutku hluboká myšlenka! Objasnění, důvod, důkazy, hm?

   • krok 09/08/2013 - 17:42 at 17:42

    hmm, na Mgr. jste se moc nevytáhl..čemu nerozumíte?:))

   • Levičák 09/08/2013 - 17:55 at 17:55

    Tak na to je celkem jednoduchá odpověď. Malý příklad – firmičky v pohraničí s nízkým mzdovým ohodnocením. Podnikatel zpravidla tvrdě handluje o každou zakázku, Část platu zaměstnancům odebírají paragrafovaní zloději (OBZE, přehnané náklady na BOZP, vysoká spotřební daň PHN a Kaldova kouzelná DPH – z ničeho přeci musí vykladači pravdy a lásky při konání všeobecného dobra žít). Ti lidé správně nevolí Karla, ten si dotace pro sebe dokáže obhájit. Druhá věc je, že si volbou koalice KSČSSD nijak nepomohou. 

  • Stenly 09/08/2013 - 22:03 at 22:03

   To jako, že ta levicová zlodějská svoloč je lepší ? Od února 1948 předvedla šílený věci o do dneška jen škodí. Vzpomenu na socanský premiéry : Zeman, Gros, Špidla, Paroubek – Opilec, Zloděj, Ňouma, Podvodník. Samá elita. Zlatej Kalousek.

   • Gudule 21/08/2013 - 15:05 at 15:05

    Stenly ty si VŮL !

  • Josef 24/09/2013 - 04:28 at 04:28

   Jen souhlas, věčně opilý Kalousek patří již léta za mříže.

 6. Mikin 09/08/2013 - 19:41 at 19:41

  Krásné shrnutí šachové partičky! Rozdáme posty kamarádům, zavážem si ČSSD  (že by Hašek premiérem?), KSČM a pár procent navíc pro vlastní stranu – a ty Lide budeš-li chtít vládnou po řádných volbách, pamatuj! Odborníky už máme! Tak nám na ně nesahej neboť by se ti nemuselo dostat pokusu o sestavení vlády.

 7. hrůza 09/08/2013 - 20:57 at 20:57

  Ondráčku ty jsi pravicový blb,kopeš kolem sebe jako ODS před smrtí.

  • daniel 10/08/2013 - 05:04 at 05:04

   jak se vyjadruje velitel na hrade tak jeho sympatisanti v podhradi. Buh nas ochranuj pred takovymi primitivy.  Kliknul jsem si v clanku na odkaz Kalousek a ejhle. Redaktor ho vubec nesetril. Ta hruza musi byt nejaky radovy aktivista levice nebo jejich poslanec na dovolene na vysocine. Nebo jenom nejaky podprumerne vzdelany obcan ktery si neuvedomuje jakou reklamu levici svoji primitivni artikulaci dela.

 8. petr366 13/08/2013 - 15:07 at 15:07

  MilýDanieli.Vy jste mi teda vzdělanec.Hm asi to souvisi s úpadkem polistopadového školství.Ten váš uctívaný Kalousek je jako nemoc,která ochromuje celý stát.A přitom léčba je tak snadná.Prokazováni nabytí majetku.Zavedení registračních pokladen.Důsledné vybírání daní.Zprůhlednění státních zakázek.Ale hlavně odvolatelnost zvolených zástupců v referendu.Už se těším na ty výkřiky o populismu.

  • Ing. Lukáš Ctibor 13/08/2013 - 15:18 at 15:18

   Odvolatelnost zvolených zástupců pomocí referenda? Podejte si ruku s panem Okamurou, jen mi však prosím vysvětlete, jak zabráníte mediokracií. Podobné sci-fi nemůžete ani myslet vážně.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top