Cirkusový  „principál“ aneb jak pobavit dospělé?

Cirkusový „principál“ aneb jak pobavit dospělé?

Tak se nám to tak nějak vymklo z rukou, – poznamenal sarkasticky Kalousek ke Schwarzenbergovi po skončení cirkusového představení v pražském parlamentu. Dobrý voják Švejk by řekl že nám zabili stojedničkového Ferdinanda. A všichni ostatní se předhánějí ve tvrzeních, že právě oni dodrželi slovo, že měli pravdu, a že k předčasným volbám dojde právě díky jim a nikoho jiného, a že vše co dělají, je pro blaho státu a především pro blaho občanů. Nám pak nezbylo než to chrochtající stádo křivých charakterů brát jako večerníček komiků, kteří spekulovali tak dlouho až se přespekulovali. V této první fázi zůstali pouze dva vítězové – cirkusový principál Zeman a politický zampano Kalousek.

 

Strategie všech potrefených jsem před moji dovolenou na skutečnostech nastínil v příspěvku Jan Žižka z Trucova a mohl v klidu na 14 dní odcestovat. Mezitím, co se „provizorní“ Rusnokova vláda chovala jako slon v obchodě s porcelánem, jsem se v klidu koupal na italské riviéře a kafíčkoval na ostrově Capri. Nic mi nemohlo utéci a plácat se v tom politickém hnoji by byla jenom ztráta času. V mé prognóze jsem se nespletl i když to nedopadlo podle mých předpokladů. Všichni jsme byli vlastně tak nějak vedeni za nos a všechna média na to naskočila jako na hozený kus špeku. Zatím ještě nikdo tu realitu neobjasnil, tak se o to pokusím já.


 

Vymklo se to skutečně Kalouskovi z rukou?

 

Nevymklo, tvrdím já. Geniální Kalousek operuje vždy s několika alternativami. Plán A může být okamžitě nahrazen plánem B, C, D atd. Je třeba si objasnit komplexnost celé zapeklité politické situace a vítězit bude ten, který má více alternativních a rychle zařaditelných náhradních plánů. Dva aktéři stojí proti sobě v aréně, býk Zeman a toreador Kalousek. Oba mají základní plán A a chtějí toho druhého dostat na kolena. V této první fázi je na tom lépe Zeman, alias Jan Žižka z Trucova nebo principál cirkusu torpedo, ale šachová partie je teprve rozehrána.

 

Zeman – Potřebuje rozvrátit ČSSD a oslnit KSČM, aby ovládl levici, a dal jí svůj styl a směr. Dělá to způsobem podobným Gottwaldovi v roce 1948. Chce zaintegrovat členy SPOZ do lukrativních a vlivných pozic v ČSSD aby nemusel SPOZ prohánět volebním a drahým procesem. To hodlá uskutečnit, ale jenom s těmi, kteří ho budou slepě následovat. Boj patolízalů o jeho přízeň právě začal.

Dále potřebuje zlikvidovat pravici, které je na politické scéně moc. ODS, TOP, VV, KDU-ČSL a LIDEM se musí smrsknout pouze na jednu kalkulovatelnou stranu. S výjimkou TOP 09 se mu to daří. ODS je odrovnaná strana zkorumpovaných politiků ovládaných kmotry a musí projít očistou minimálně jedno volební období a zvolit nového vůdce strany. VV a Lidem jsou nevolitelné a TOPKA není momentálně pro Zemana nebezpečná. Znamená to tedy, že veškerá zodpovědnost za pravici leží na TOP09 a to jenom proto, že peaková dáma nezklamala, a že trojský kůň byl oproti mým předpokladům z ODS (Florián, Úlehla). Zeman ví, že to TOPKA nemůže sama zvládnout, ale i jeho SPOZ potřebuje více času. Proto bude nové volby protahovat, jak jenom to bude možné, aby získal čas.

 

Kalousek – Zvolil v šachové hře se Zemanem sicilskou obranu, byl nucen obětovat dámu, ale i Zeman ztratil jednu věž, protože počítal s tím, že Rusnokova vláda neprojde 101 hlasy a on bude moci operaci opakovat až do regulérních voleb. Kalousek po včerejšku nahradil plán A za B a bude pokračovat s koňmi a střelci. Zatím je sice v defenzivním postavení, to se ale může ještě změnit. Jeho strategie je jasná, Zeman pracuje do určité míry i pro Kalouska, který musí strategickými tahy dostat ODS k tomu, aby všichni její voliči volili, alespoň nyní, TOPKU. Pokud zvolí ODS za nového lídra Němcovou – ta mobilizuje dámský potenciál – nebo Pospíšila, který může ovlivnit mladou populaci, tak je možné, že ODS těch nutných 20 procent hlasů jako tradiční strana dostane. Pokud se obě varianty neuskuteční, tak se voličské hlasy rozhází do mnoha pravicových stran s katastrofálním výsledkem. Tento systém praktikuje často v Německu CDU, která doporučuje v případě nouze svým voličům volit konkurenční FDP, aby nedošlo k tomu, že by takto nedostala dostatek hlasů a chyběla by pro případnou koalici.

 

Kalousek má tedy před sebou neuvěřitelně těžkou a zapeklitou situaci, kterou by nedokázal vymyslet ani ten nejlepší spisovatel jako předlohu pro nějaký politický thriller. Je to šachová hra dvou gigantů a remíza je nemyslitelná. Jeden z nich padne „na tlamu“. Příští měsíce ukáží, zda bude vítězem vulgární a virózou často postižený důchodce z Vysočiny nebo naopak inteligentní geniální stratég a hospodář s vynikajícím citem pro jemné tahání za nitky. Oba pánové mi připomínají dva krokodýly v politické bažině, kteří přenáší v tlamě svoje děti, ten jeden je drtí mezi zuby a ten druhý to dělá s potřebnou jemností.

 

Fazit – Zeman způsobil svým jednáním českému státu, ale i národu ohromnou škodu. To nejlepší pro občany se projevuje tím nejlepším pro kamarády a patolízaly, v čemž se Zeman přímo vyžívá. Jedná se vlastně o nejvyšší formu korupce po prezidentsku. Pokud ale chtějí čeští voliči řeckou, španělskou či portugalskou situaci v ČR, tak musí volit socialisty, kteří dokonce počítají s absolutní většinou v novém parlamentu, evtl. s aktivní podporou SPOZ a KSČM. Já to v tomto případě nazývám koncem České republiky. Na úkor dalšího státního zadlužování se začne s rozhazováním peněz a lukrativních postů. Korupce se přesune z černých na oranžové a rudé. A to celé prosím po pětadvaceti letech od tzv „sametové revoluce“. Na základě těchto skutečností mi není vůbec jasné, za co zvonili demonstranti v roce 1989 na VN. Asi jenom proto, že chtěli na místo do Jugoslávie cestovat do Chorvatska?

 

© Copyright by ing. Petr Ondráček pro „Skutečnosti“
Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

16 x komentář

 1. Florian 09/08/2013 - 13:24 at 13:24

  Já bych připoměl jiného Švejka “ Člověk by chtěl být gigant, ale je hovno kamaráde“!

 2. Ing. Lukáš Ctibor 09/08/2013 - 14:13 at 14:13

  Nemůžu nesouhlasit! Za vše si bohužel Topka může sama. Už při volbách sázet na Schwarzenberga neměli, daleko lepší alternativou by byl Jaroslav Lobkowicz. Největší osobností je bezpochyby Kalousek, ale ten díky médiím ztratil konkurenceschopnost. Všichni víme, že lidé ho buď milují nebo nenávidí. Teď mu velmi držím palce!

 3. F.Srbek 09/08/2013 - 14:42 at 14:42

  V souladu s klasikem soudím, že poměry se rozhodně zlepšily!!

 4. ZatrKatr 09/08/2013 - 15:16 at 15:16

  pane ing. Ondráčku, z Vašeho článku jde cítít pachuť TOP 09… pokud chcete být objektivní tak prosím buďte objektivní… politická scéna „smrdí“ celá, nejen prezident nebo SPOZ nebo ČSSD nebo ODS nebo VV nebo LIDEM.. to je to čeho se bojim nejvíc .. koho vlastně volit? Kalouska zcela určitě ne..

 5. michal 09/08/2013 - 16:17 at 16:17

  celou pravicovou gaunerskou lůzu bych nikdy nevolil,to jsou strany jen pro pár zlodějských zbohatlíků. A pan Kalousek je parchant všech parchantů,který za celou dobu své existence tato země ještě nenosila.

  • Mgr. Jan Vaculík 09/08/2013 - 16:40 at 16:40

   Tak to je vskutku hluboká myšlenka! Objasnění, důvod, důkazy, hm?

   • krok 09/08/2013 - 17:42 at 17:42

    hmm, na Mgr. jste se moc nevytáhl..čemu nerozumíte?:))

   • Levičák 09/08/2013 - 17:55 at 17:55

    Tak na to je celkem jednoduchá odpověď. Malý příklad – firmičky v pohraničí s nízkým mzdovým ohodnocením. Podnikatel zpravidla tvrdě handluje o každou zakázku, Část platu zaměstnancům odebírají paragrafovaní zloději (OBZE, přehnané náklady na BOZP, vysoká spotřební daň PHN a Kaldova kouzelná DPH – z ničeho přeci musí vykladači pravdy a lásky při konání všeobecného dobra žít). Ti lidé správně nevolí Karla, ten si dotace pro sebe dokáže obhájit. Druhá věc je, že si volbou koalice KSČSSD nijak nepomohou. 

  • Stenly 09/08/2013 - 22:03 at 22:03

   To jako, že ta levicová zlodějská svoloč je lepší ? Od února 1948 předvedla šílený věci o do dneška jen škodí. Vzpomenu na socanský premiéry : Zeman, Gros, Špidla, Paroubek – Opilec, Zloděj, Ňouma, Podvodník. Samá elita. Zlatej Kalousek.

   • Gudule 21/08/2013 - 15:05 at 15:05

    Stenly ty si VŮL !

  • Josef 24/09/2013 - 04:28 at 04:28

   Jen souhlas, věčně opilý Kalousek patří již léta za mříže.

 6. Mikin 09/08/2013 - 19:41 at 19:41

  Krásné shrnutí šachové partičky! Rozdáme posty kamarádům, zavážem si ČSSD  (že by Hašek premiérem?), KSČM a pár procent navíc pro vlastní stranu – a ty Lide budeš-li chtít vládnou po řádných volbách, pamatuj! Odborníky už máme! Tak nám na ně nesahej neboť by se ti nemuselo dostat pokusu o sestavení vlády.

 7. hrůza 09/08/2013 - 20:57 at 20:57

  Ondráčku ty jsi pravicový blb,kopeš kolem sebe jako ODS před smrtí.

  • daniel 10/08/2013 - 05:04 at 05:04

   jak se vyjadruje velitel na hrade tak jeho sympatisanti v podhradi. Buh nas ochranuj pred takovymi primitivy.  Kliknul jsem si v clanku na odkaz Kalousek a ejhle. Redaktor ho vubec nesetril. Ta hruza musi byt nejaky radovy aktivista levice nebo jejich poslanec na dovolene na vysocine. Nebo jenom nejaky podprumerne vzdelany obcan ktery si neuvedomuje jakou reklamu levici svoji primitivni artikulaci dela.

 8. petr366 13/08/2013 - 15:07 at 15:07

  MilýDanieli.Vy jste mi teda vzdělanec.Hm asi to souvisi s úpadkem polistopadového školství.Ten váš uctívaný Kalousek je jako nemoc,která ochromuje celý stát.A přitom léčba je tak snadná.Prokazováni nabytí majetku.Zavedení registračních pokladen.Důsledné vybírání daní.Zprůhlednění státních zakázek.Ale hlavně odvolatelnost zvolených zástupců v referendu.Už se těším na ty výkřiky o populismu.

  • Ing. Lukáš Ctibor 13/08/2013 - 15:18 at 15:18

   Odvolatelnost zvolených zástupců pomocí referenda? Podejte si ruku s panem Okamurou, jen mi však prosím vysvětlete, jak zabráníte mediokracií. Podobné sci-fi nemůžete ani myslet vážně.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Breaking news

25.7  16:18 - Verizon u cíle: Yahoo bude převzato

Yahoo-šéfová Marissa Mayer

Více jak 20 let od založení stojí internetový pionýr definitivně před ztrátou své samostatnosti. Telekom gigant Verizon převezme Yahoo, podle informací z médií, za ca. 5 miliard dolarů.

  15:00 - IOC rozhodlo: Být u toho znamená všechno

IOC-Prezident Thomas Bach (vlevo) a Vladimir Putin

Přestože byl státem pdporovaný doping v Rusku prokázán tak smí ruský tým v Rio de Janeiro startovat. Ukazuje to že ruský vliv na IOC je ohromný. Whistleblowerin Julia Stepanowa, která to všechno práskla, je z účasti vyloučena. Bude se muset odstěhovat a Rusko už nebude nikdy reprezentovat. S výsledkem se dalo počítat a překvapení se nekonalo.

  13:15 - Americká vláda chce stanice, které dobijí elektromobil za 10 minut

Dobíjecí stanice Tesla

Elektromobil je jeden velký problém. Vlastně je to shluk mnoha malých problémů. Třeba s dobíjecími stanicemi, kterých je málo a nedobíjí dostatečně rychle. To ví i americká vláda a zavázala se, že bude za vládní peníze podporovat projekty na rychlejší dobíjení. V Evropě se vedle chybějícího nadšení k elektro-mobilitě potýkáme se samými problémy s nedostatkem nabíjecích stanic.

  12:00 - V Íránu zničili sto tisíc satelitních antén

Íránské úřady nechaly zničit 100 000 satelitních antén, které byly zabaveny občanům. Informovala o tom agentura AFP. V Íránu je příjem satelitních televizních kanálů zakázán a pokutován, zákaz se ale všeobecně porušuje. „Většina satelitních kanálů oslabuje rodinné základy a u dětí ohrožuje školní docházku. Průzkumy ukazují, že děti, které takovou televizi sledují, jsou nezdvořilé ve škole i vůči rodičům.“

  11:05 - „Desaster“: Trump uvažuje o vystoupení z WTO

US-Kandidát na prezidenta Donald Trump

Volný obchod patřil desetiletí z republikánské víře. Ne ale pro Donalda Trumpa: Jako budoucí US-prezident by z organizace volného obchodu (WTO) eventuálně vystoupil. Jako důvod uvedl že volný obchod je desasterem pro státy které jsou členem WTO.

  10:16 - Z lomu ČSA má odejít 1769 lidí

Premiéra Bohuslava Sobotku čeká na jednání vlády těžký boj s koaličními partnery o příspěvek severočeským horníkům. O práci v souvislosti s útlumem těžby, na jehož začátku stálo rozhodnutí vlády o neprolomení limitů na zdejším lomu ČSA, by tu během dalších pěti let mělo přijít 1769 zaměstnanců.

  9:32 - Výbuch v německém Ansbachu zranil dvanáct lidí

Atentátník se zabil v Ansbachu

Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie (27) zemřel poté, co v bavorském Ansbachu v neděli večer odpálil výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí. Podle policie jsou tři z nich ve vážném stavu.

24.7  18:00 - Sedm let bez Čechů nebo Poláků? V EU se rodí plán brexitu

Plakát, který před referendem Brity nabádal k Brexitu

Velká Británie by mohla po vystoupení z EU zůstat součástí jednotného evropského trhu, a přitom by se jí až na sedm let netýkalo pravidlo o volném pohybu pracovních sil. Takový je alespoň plán probíraný v evropských metropolích. V praxi by to znamenalo, že ne každý Čech by směl přijít do Británie za prací jako dosud. Informaci přinesl list The Guardian s odkazem na přední zdroje na britské i unijní straně.

  16:42 - Silné bouřky postihnou celé území ČR, budou doprovázeny přívalovými dešti

V teplém a vlhkém počasí se v neděli odpoledne na jihu Moravy, v západních a jižních Čechách budou místy vytvářet bouřky. Ty mohou být provázeny přívalovým deštěm. Výstrahu v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

  15:00 - V Brazílii se pokusili ukrást olympijskou pochodeň

V brazilském městě Guarulhos nedaleko Sao Paula se neznámý muž pokusil ukrást pochodeň s olympijským ohněm. Štafetu však díky pohotovému zásahu bezpečnostní služby narušil jen na několik vteřin a byl zadržen policií.

  13:12 - Na Frýdecko-Místecku se zranilo hned pět cyklistů

Pět zraněných cyklistů na Frýdecko-Místecku museli v sobotu během devíti hodin ošetřit moravskoslezští záchranáři. Ve třech případech si lidé po pádu z kola poranili hlavu. Moravskoslezští záchranáři v týž den vyjížděli také ke dvěma topícím se mužům. Jeden je v kritickém a druhý ve vážném stavu.

  12:00 - Žaloby o miliardové pozemky církev většinou nestáhne

Slib biskupů, že katolická církev stáhne žaloby podané na kraje, má právní háček. Podle zjištění Práva nelze očekávat, že církevní subjekty stáhnou všech svých 116 žalob, jak v to doufají hejtmani, nýbrž sotva polovinu.

  11:01 - Sebeakceptance: Smím žít jak já chci!

Sebeakceptance: Milovat své tělo jaké je

Příliš tlustá, plnoštíhlá, tmavá? V USA dělají „Body-aktivisté“ reklamu jak milovat svoje tělo jaké je. Ale jde to vůbec? Ano, je to možné, ale je to i těžké.

  10:23 - Mnichovský střelec vyhrožoval spolužákům smrtí už před pár měsíci

Lidé před mnichovskou Olympií oplakávají oběti střelby.

Osmnáctiletý Ali David Sonboly, který v pátek v Mnichově zastřelil devět převážně mladých lidí, se v minulosti opakovaně choval hrubě a vyhrožoval okolí smrtí. Spolužáky byl odstrkován. Jeden ze svědků také pro stanici NBC News vylíčil, jak mu jedna z obětí zemřela na ulici v náruči.

  9:40 - Na Rokycansku zemřela osmadvacetiletá řidička

Nedaleko Příkosic na Rokycansku zemřela v neděli ráno při nehodě mladá řidička. Havarovala tam před 6:00 s osobním automobilem Audi A4, řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

23.7  20:00 - Je svět obrácený naruby? Nebo vyvrácený z pantů?

Olympijské nákupní centrum Mnichov

Násilnosti v Nice, Würzburgu a nyní v Mnichově. V Turecku skončila demokracie. Podle WHO není virus Zika nebezpečný – i když sportovci ruší účast na olympijských hrách. A: Donald Trump neví nic o světě. To je tragická bilance posledních dvou týdnů na skutecnosti.cz.

  19:32 - Nový jednorázový kapesní test na infarkt stojí 370 korun

Ilustrační znázornění infarktu

Až donedávna mohla být diagnóza akutního infarktu myokardu provedena pouze v nemocnicích s určitým vybavením, takže bylo obtížné splnit cíl včasné diagnózy a včasné léčby, zvláště když pacienti jsou na předměstí nebo ve vzdálenějších oblastech. Přitom klíčem ke zlehčení následků a snížení úmrtnosti je diagnostikovat a zahájit léčbu co nejdříve. Teď je k dispozici ale test na infarkt. Stojí 370 korun a lze ho zakoupit v lékárně..

  18:57 - Kvalifikace Formule-1 v Mad’arsku: Rosberg startuje z pole-position

Nico Rosberg

Přes chaotický průběh tréningu v Budapešti: Nico Rosberg startuje velkou cenu Mad’arska z prvního místa. Tréning musel být vzhledem ke špatnému počasí několikrát odložen. Jeho stájový kolega Hamilton začíná z druhé pozice, Sebastian Vettel na Ferrari až z pátého místa.

  18:27 - V Čechách hrozí silné bouřky a přívalový déšť

Ilustrační foto Ondřej Kořínek

V jižních a západních Čechách hrozí od sobotního odpoledne silné bouřky. Výstraha se vztahuje i na neděli. Bouřky bude doprovázet přívalový déšť ojediněle s úhrny kolem 40 mm. Potoky a říčky se mohou rozvodnit.

  18:00 - Bratislavskou Petržalku vyděsila střelba

V bratislavské čtvrti Petržalka se v sobotu střílelo. Policejní mluvčí Lucia Miháliková uvedla, že byl zadržen 22letý muž. Nikdo nebyl zraněn. Muž střílel pouze z plynové pistole, jako stříleli děti v minulosti „poplašñákem“. Lidé jsou prostě přespříliš vystrašení.

  13:15 - Evropa a Turecko: Strach z Erdogana a z Putina

Zakladatel státu Atatürk a prezident Erdogan

EU by mohla přerušit jednání o vstupu Turecka do EU a současně zmrazit miliardovou pomoc. Ale v Bruselu mají z tohoto kroku strach – bojí se reakce ze strany Erdogana. Jaká politika se praktikuje je vidět i na straně IOC – i zde mají strach z reakce prezidenta Putina v případě vyloučení ruských sportovců z OH.

  12:00 - Václav Klaus ml. vyzval k opuštění Evropské unie

Expert na školství ODS Václav Klaus ml. vyzval ve světle vražedného útoku v Mnichově k opuštění Evropské unie. Vysloužil si za to kritiku předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

  11:26 - Levitující přechod pro chodce vzbudil na Slovensku pozdvižení

"Třírozměrný" přechod má zvýšit bezpečnost chodců.

Ve městě Čadca na severu Slovenska překvapí řidiče levitující třírozměrná zebra. Přechod pro chodce umělci namalovali tak, že na první pohled vypadá, jak by se vznášel nad silnicí. Dílo u našich východních sousedů vzbudilo značnou pozornost.

  11:05 - Vrah z Mnichova byl syn taxikáře

Místo činu atentátu v Mnichově

Mladík, který v Mnichově zastřelil devět lidí, byl Ali Sonboly, syn taxikáře s německým a íránským občanstvím, který pracoval v obchodě. Sousedi o něm řekli, že to byl klidný typ. Policie nezná jeho motiv, prověřuje ale spojitost s falešnou nabídkou na Facebooku, že v restauraci McDonald’s, kde střílel, se v tu dobu bude podávat jídlo zdarma. Svědkové vypověděli, že mladík volal Allahu akbar (Bůh je veliký), ale také to, že je Němec. Češi mezi oběťmi nejsou.

22.7  20:00 - Rok po tragédii: Nové záběry z nehody Pendolina ve Studénce

Pendolino se srazilo s kamiónem

Přesně po roce od tragické nehody na železničním přejezdu ve Studénce, kterou způsobil řidič polského kamiónu, zveřejnili hasiči videonahrávku ze záchranné akce. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dvanáct zraněných. V současné době se uvažuje o tom, že železniční přejezd bude zrušen a pod důležitým koridorem spojujícím Ostravu se střední Moravou bude vybudován podjezd.

  19:06 - Erdogan nechal zavřít dva piloty

Sestřelené ruské letadlo (24.11.2015)

Rusko-Turecké vztahy se překvapivě rychle zlepšují – přitom sestřelilo Turecko ruské bojové letadlo. Erdogan nyní sdělil že nechal zavřít turecké piloty do vězení. Údajně měli zájem na zhoršení vztahů s Ruskem.

  18:00 - Na EasyJet a Ryanair si stěžuje nejvíc lidí

Na aerolinky EasyJet a Ryanair si stěžovalo v první půlce roku 2016 nejvíce lidí.

Na EasyJet si ze všech britských aerolinií stěžuje nejvíce lidí. Vyplynulo to z interních statistik společnosti EUclaim. Ta poskytuje pasažérům informace o možné finanční kompenzaci za zpoždění letů, problémy s nimi spojené i řeší. V databázi společnosti se za první polovinu roku nashromáždilo přes 5641 stížností právě na EasyJet. Druhé místo obsadily aerolinky Ryanair se 4781 stížnostmi. Informoval o tom Daily Mail.

  17:03 - Formule 1: Nico Rosberg prodloužil u Mercedesů

Nico Rosberg

Boj dvou gigantů bude s Lewis Hamiltonem pokračovat: Nico Rosberg prodloužil smlouvu se stájí Mercedes. Němec leží v aktuálním hodnocení těsně před svým týmovým kolegou na prvním místě.

  16:16 - Venezuela: McDonald’s chybí žemle pro Big Mac

Big Mac od McDonald's

Hospodářská krize ve Venezuele se dotýká i velkých amerických korporací: McDonald’s odstranil Big Mac z jídelníčku. Zřejmě chybí dodavatel pro žemle. Pro McDonald jistě ohromná katastrofa?

  15:00 - Dreamliner a Jumbo má problémy: Boeing musí odepsat miliardy

Boeing 787 Dreamliner

Kvůli problémům se třemi modely musí firma Boeing korigovat bilanci. Obvzláště problematický je dálkový letoun Dreamliner. K tomu ještě slabá poptávka pro Jumbo-Jet 747-8 a zpoždění s dodávkami tankovacího letadla KC-46 pro americkou armádu. Výše ztrát se pohybuje kolem dvou miliard dolarů – akcie Boeingu ztratila jedno procento hodnoty.

Top