Čína? Super! Jo…super!

Čína? Super! Jo…super!

Ne, to nejsou opravdu má slova. Jen jsem použil názor jednoho odborníka na ekonomii. Nemám je moc rád, hlavně ty globální. Neposlouchám je také často, ale udělal jsem výjimku.

Co jsem se tedy dověděl? Zde krátký nástin, který mi měl pomoci si vytvořit přesný obraz o Číně. Byla to forma otázky a odpovědi. Tedy.

Hospodářský vývoj?
Super!

Plánované hospodářství?
Super!

Urbanizace?
Super!

Vlaková spojení?
Super!

Školní vzdělaní?
Super!

Investice u nás?
Super!

Nemůže se jednat o určitý druh propagandy?
Nevím, jsem makro ekonom.

Často se hovoří o hospodářské špionáži?
Nevím, jsem makro ekonom.

A co komunistická diktatura?
Nevím, jsem makro ekonom.

Nemůže to být začátek pokusu o nadvládu?
Nevím, jsem makro ekonom.

No tak nějak to bylo. Jen jsem popsal celkový dojem. Pořádně poslouchat se to nedalo. Ostatně ten makro ekonom měl také trochu potíže vyjadřovat se česky a plnou větou. Co zbývá dodat? Ten pán hovořil včera v Interview ČT24 ku příležitosti čínské návštěvy – tedy 24.3.2016 pokud by to někdo hledal. Jinak je také poradcem našeho ministra financí.


O autorovi

Michal Kotyk

Toulal jsem se trochu po světě. Ani sám nevím, zda jsem to chtěl, či ne. Ale oči jsem měl vždy otevřené a zvědavé. V ruce často kameru anebo mikrofon. Poznal jsme mnoho zemí, ale byl to lid Izraele, který mne poučil o životě jako takovém. Naučil jsem se respektovat, že každý má svou pravdu a že tolerance je vzácná vlastnost. Je to už 65 let co se koukám kolem sebe, ale jen polovinu toho času jsem pobyl v Česku. Prožil jsem dobré i zlé. Neztěžuji si. Byla to ta nejlepší škola života. A protože se mnohé mnou prožité dotklo i dotýká jiných, rozhodl jsem se podělit o mé poznání a vše sepsal v knize "Můj černobílý svět" s nezbytným podtitulkem: "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo".

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top