Chorvatsko: Vedle prezidentky ztratil kalhoty, zachoval si však bonton

Chorvatsko: Vedle prezidentky ztratil kalhoty, zachoval si však bonton

CROATIA-RIGHTS-POLITICS-OFFBEAT CROATIA-RIGHTS-POLITICS-OFFBEAT

Jiní by z toho měli špatné sny, jemu se to skutečně přihodilo. Při udílení ceny ztratil aktivista pro lidská práva kalhoty.

Na tento okamžik jistě Ivan Zvonimir Cicak nikdy nezapomene. Předseda Helsinki-Komitees pro lidská práva v Chorvatsku měl nedávno v Záhřebu velice důležité setkání s prezidentkou země Kolindou Grabar-Kitarovicovou. Šéfka státu osobně udělovala Cicakovi a jeho týmu cenu za dosavadní práci. Důvodem byl mezinárodní den lidských práv.Štěstí pro něj že byl diplom vyhotoven ve velkém formátu. Tím došlo k tomu, že zakryl obzvlášť nešťastnou nefunkční úlohu oblečení, alespoň částečně. Když se Cicak a prezidentka s ostatními aktivisty seřadili s nastavenými úsměvy před fotografa, spadly mu náhle jeho kalhoty. Stál na místě pouze ve světle modrých šortkách.

Prezidentka Grabar-Kitarovicová se pokusila udržet bonton. Držela diplom statečně vysoko a nehnula ani brvou. Během toho si v obličeji zrudlý Cicak kalhoty opět usadil tam, kam původně patřily.

Cicak se po tomto trapném udělování ceny už skoro měsíc vyhýbá médiím: Jeho malér s kalhotami je tématem číslo jedna – nejenom v Chorvatsku. Z toho vyplývá, že i státníci se mohou dostat někdy do trapných situací.
O autorovi

Další články

1 komentář

  1. mL 12/04/2016 - 14:57 at 14:57

    mmmkjhgbhjm,kmjhgb

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top