Blanický rytíř Klára Samková

Blanický rytíř Klára Samková

Český národ se několik set let potýkal s útlakem a nevolnictvím. Kolikrát už byli vzýváni bájní rytíři z hory Blaník?! Pokaždé, když jsme jako národ měli povstat, odvolali jsme se na Blanické rytíře, a šli do hospody. Hora zůstala celá, a my jsme dalších pár set let skuhrali, jak se máme špatně. Na chvíli se to spravilo, když nás vzala pod křídla rakouská orlice. Pak přišel Hitler, odevzdali jsme mu bunkry, a potichu vzývali chlapce z Blaníku. A pak zase, to když přišli komunisti, a znovu, to když přišlo vystřízlivění z revoluce 1989.

My, občané, zase sedíme v hospodě, žvaníme a nadáváme, zatímco nám ve stodole stojí vidle. Legenda je zkrátka legenda, ale jak se ukazuje, lepší život nám nezajistí. I kdyby v tom kopci rytíři nakrásně byli, já být jimi, nikam nelezu. Český národ si neváží bitev, které sám nevybojoval. Chvíli by je poplácávali po ramenou, a za chvíli by zapomněli. Do politiky by povstali noví korupčníci, a český člověk by zase jen nadával, což mu jde úplně nejlíp.  A tak pořád dokola.

Naštěstí jsou tu lidé, jako JUDr. Klára Samková. Určitě si vzpomínáte na její obhajobu snědých mačetových mladíků. „Oni to tak nemysleli, určitě se cítili ohroženi.“ Paní advokátka má smysl pro humor. Nikdo se tenkrát nesmál, dva mladíci kamsi zdrhli, a my, Češi, byli rádi, že to ten s rozseknutou hlavou nakonec zdárně rozchodil.

Klára Samková se díky Romské občanské iniciativě dostala do tehdejšího Federálního shromáždění. Příslušnost k tomuto etniku odmítá, a svou krásně snědou pleť svádí na italské předky. Někdo má předky v Indii, jiný v Itálii. Naše rodina zase málem vymřela na zapálené hranici, to zase díky iniciativě Vatikánu.

V každé době se najde člověk, který jde takříkajíc proti proudu. Taková je i Klára Samková. Číhá na svoji příležitost, a když se situace uklidní, a všichni usínají, vystřelí jako odpočatý drak, aby se postarala o senzaci. Čím kontroverznější, tím lepší. A média jí, snad i díky domnělé příslušnosti k populární národnostní menšině, poskytují dostatek prostoru.

Kára Samková musela být v minulém životě Babinským. Nebo Jánošíkem – i když jsem si nevšiml, že by měla nějaký přízvuk. Jak jinak vysvětlit, že vždy pomáhá slabším, ať už jsou v právu, nebo ne. Dnes v rádiu prohlásila, že u každého, koho se rozhodne obhajovat, musí být přesvědčena o jeho nevině. Jak se ve své hlavě vypořádala s mačetovými útočníky, se můžeme jen dohadovat. Snad těm hodným chlapcům ti oškliví lidé na tu mačetu upadli. A pak ještě devětkrát. Servírka, která to všechno viděla, musela být úplně sjetá. Dělal jí někdo toxikologické testy? Ne? Takže si to možná celé vymyslela!

Ano, i tohle je advokacie. Přesvědčit soud, že klient je čistý jako slovo Boží, i kdyby v ruce ještě držel zakrvácený nůž. Klára Samková není hloupá. Je to tuctová advokátka, jakých jsou v Čechách stovky a tisíce.  Je však ctižádostivá. Možná právě proto kandidovala na prezidentku. Že jí to nevyšlo? Škoda, ale stejně bych ji nevolil. Ačkoli by nám každá prezidentka slušela mnohem víc, než starý ješita.

Kdykoliv někdo ubližoval pracovitým menšinám, objevila se Klára Samková, zdvihla bojovou zástavu, a jako Johanka z Arku zakřičela, že takhle ne. I menšiny mají svá práva!

Známí lidé mají smůlu, že se v jejich životech šťourá bulvár. Musí. Jinak by totiž chcípnul na nedostatek pravdy, ze které se vaří lež. Ten ošklivý bulvár vyšťoural na současného manžela Kláry Samkové, že seděl za přepadení banky. Bylo to sice před desítkami let, ale přepadení je pořád přepadení. A co na to Klára Samková? „Můj manžel tam vůbec nebyl!“ Dovedete si představit lepší manželku?

V posledních dnech se objevila, coby právní zástupce Tomia Okamury. Má tedy dobře našlápnuto, aby se stala populární i v Japonsku. Vždyť i díky tomu, co tu Tomio předvádí, je jeho cestovka v Zemi vycházejícího slunce stále populárnější. Že to znamená především peníze, je každému nad slunce jasné. Nemám nic proti Tomiovi. Mluvit umí, a hloupý není. Za prezidenta bych ho ale stejně nechtěl. Pro mě zůstává jen laciným populistou.

Jaká myšlenka ho vedla, když si za obránce vybral Kláru Samkovou, to ví jen on. Možná si vybrala ona jeho, protože ucítila bezpráví. Paní advokátka zřejmě reaguje na blesk nebo červené světlo kamery jako býk na červený hadr. O kom se nemluví, neexistuje. Je mrtvý. O tom by ostatně mohla vyprávět Iveta Bartošová i Helenka Vondráčková.

Blanickým rytířem se Klára Samková patrně nikdy nestane. Ačkoliv dokázala zhubnout z úctyhodných 103 na 58 kilo, takže by ji zřejmě unesl i standardní Eurounijní kůň.  Ať je Klára Samková jakkoli kontroverzní, ať už to hraje, nebo myslí upřímně, jako železničář Standa, nelze jí upřít, že ve své poslední iniciativě má recht. Vy nevíte o co jde?

Chce obžalovat Václava Klause z vlastizrady. Za jeho skvělou amnestii, kterou se vysmál mnohaleté práci policie, soudů, a hlavně poctivě makajících občanů. Ne, zůstaňte v klidu u svého půllitru. Václava nikdo neobžaluje. V nejhorším ho někam zametou. A já mám díky němu z Kláry Samkové poprvé dobrý pocit. Protože s ní výjimečně souhlasím.


O autorovi

Další články

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top