Bártovy zájezdy za levnými nákupy

Kdo je Vít Bárta? Zločinec, nebo lidumil?

Taky jste si před časem všimli jeho billboardů, kde upozorňoval na nebezpečí lichvářských půjček. Zda to bylo něco platné, zjistíme jen těžko.

Teď přišel s další iniciativou. Zájezdy za levnými nákupy do zahraničí. Provokace?
Za cenu režijních nákladů vás organizované autobusy dovezou do Německa nebo do Polska. Mnohé potraviny i spotřební zboží jsou tam levnější. A také kvalitnější.

Náš známý, kamioňák, přivezl několikrát z Německa granule pro jejich rozmlsanou domácí číču. Baštila je jako o život. Jednou jí ty samé granule – stejná značka i etiketa – koupili v českém obchoďáku. Číča k nim přičichla – a nechala je ležet. Přišlo jim to divné. Možná byla přežraná. Nakonec jim to nedalo, a z německého sáčku vysypali zbytky. Zbaštila je jako malinu, a mlsně čekala na další. Německé.

Vít Bárta tvrdí něco podobného i o potravinách pro lidi. České obchoďáky si u výrobců objednávají salámy z mouky a chleba ze strouhanky. Jednoduše si určí maximální cenu tovaru, a starej se, milý výrobče. Když nedokážeš nebo nechceš vyrábět laciný šmejd, poohlédneme se jinde. Že, milý Kauflande, a další.. Takových šmejdů, které máme jíst, najdeme v obchoďáku mraky. Bohužel není v silách potravinářské inspekce všechny odhalit. Vzpomeňme na nedávnou aféru s kakaem, do kterého byly namleté slupky. Máslové sušenky – bez másla. Je libo čaj se salmonelou? K dostání – nejen – v českém Kauflandu.

Člověk nemusí být zrovna génius, aby pochopil, že tu ze strany Bárty nejde o populistický krok, ale o normální lidské upozornění. Na neradostnou situaci našeho trhu. Není ani politická vůle s tím něco udělat.

Zdá se ale, že to nepochopili na portálu idnes.cz, kde vyšel článek, který Bártovu snahu bagatelizuje tvrzením, že o zájezdy není zájem, autobusy jely poloprázdné, a na zpáteční cestě si Bárta vezl zadek ve svém BMW, protože mu autobus nepřišel dostatečně pohodlný. Korunu tomu dodala zmínka o atraktivní asistentce. Nejspíš má někdo z idnes.cz doma ošklivou ženu..

Úkol byl splněn – běžnému nemyslícímu čtenáři se v hlavě zabydlí Bárta jako zkrachovalec, o kterého nemá nikdo zájem, a na nějaké zájezdy mu občan zvysoka kašle. Navíc se dozvěděl, že Bárta má BMW, zatímco běžný občan před barákem Felicii. A atraktivní asistentka? Běžný občan se podívá večer vedle sebe, řekne si, že ten Bárta musí být pěknej parchant, takhle si žít, když běžný občan nemá pomalu co do huby, a zhasne.

Když si to přečetli ti, kdo se Bártových zájezdů zúčastnili, nestačili kroutit hlavou. Autobusy byly ze tří čtvrtin plné – a byly by i plnější, kdyby Bárta neusoudil, že takhle je to pohodlnější. A přestože dali třeba dvě stovky za cestu, na pětitisícovém nákupu ušetřili tisícovku. O kvalitě se nemá cenu bavit. Paradoxem je, že máslo, které Kaufland, ale i Lidl, Penny či Tesco dováží pro české zákazníky z Německa, má značně gumovou konzistenci. Dokonce trochu pruží.

Zda Vít Bárta ve své iniciativě vytrvá, je ve hvězdách. Kalouskovo ministerstvo, závislé na všemožných daních, pár zájezdů nepoloží. Ale co když se Češi díky němu naučí nakupovat v zahraničí? Ostatně, mnozí už to umí, a dělají.

Vít Bárta to všechno vymýšlí, organizuje, a z velké části platí. A za to ho nějaký plátek, který si říká objektivní, vytrvale očerňuje. I kdyby všechny svoje miliony věnoval státní pokladně, budou o něm psát polopravdy a nesmysly.

Ptáte se proč ?

Inu proto, že se Bárta snaží z ovcí vychovávat vlky. Navzdory klackům, které jsou mu házeny ze všech stran pod nohy. Svojí iniciativou navíc přispívá ke sbližování okolních národů.

To všechno se však nehodí do krámu nejen vlastníkovi idnes.cz, ale ani současné, kmotry prorostlé státní správě. Bez poslušných oveček by se totiž mohli nazítří probudit v Jelením příkopu pod Hradními okny.


O autorovi

Další články

10 komentářů

 1. http://www.rehabsandrentals.com/ 13/05/2016 - 03:01 at 03:01

  setiap umat beragama emang dituntut dewasa dan waspadaistilah2, itu kan warisan penjajah – devide et impera!Rakyat Indonesia baku hantam; diluar mereka ketawa-ketiwi hik… hik…

  • Jayce 30/01/2017 - 04:46 at 04:46

   What’s it take to become a sublime exndpuoer of prose like yourself?

  • clp kredit test vergleich online 11/02/2017 - 15:51 at 15:51

   I have not read too many good things about Webfetti – mainly people wanting to remove it from their computers, so I’m looking for alternatives that I do not need to install.. Do you have web-sites where I can copy codes from to change the layout of my blogspot blog? The templates on blogspot are fine to get you started, but I’m ready for a change..

  • kredit ablösen bescheinigung 16/02/2017 - 16:10 at 16:10

   Aimee – James, You are so talented. Once again, I absolutely ADORE the photos and can’t wait to see more. Thanks again for capturing these ‘one year’ memories so brilliantly.

  • http://www./ 01/03/2017 - 00:40 at 00:40

   Sinceramente pensé que los preseleccionados serian propuestas originales, tal como indicaban las bases….los sofás, asientos, luminarias, portatplantas/macetas y mueblecitos son proyectos que ya están en internet. Si alguien tiene 5 minutos busque“pallet ideas” en google y ahí los van a encontrar. Que lástima.

  • florida state quotes 07/03/2017 - 11:31 at 11:31

   I am unsure where you are supposedly acquiring your info, however , nice topic. I should spend time discovering a lot more or understanding much more. Thanks for fantastic facts I have been searching for this info for my mission.

 2. http://discounts.liquorisquicker.net/new_york_life_car_insurance.xml 20/07/2016 - 16:39 at 16:39

  Renate, danke für den Link.Weltbeobachterin, ja für den Turmeremiten hatte sich meine Kollegin beworben, aber leider nie was gehört. Fand ich auch spannend… super, wenn das fortgesetzt wird. Ins Akustikon sollte man auch gehen, das bleibt auch. Ich muss da bald noch hin.

 3. http://www./ 18/01/2017 - 20:52 at 20:52

  Foodie Mom - Hola Jalapeño -  Ladles and Jellyspoons - Love & Lemons -  Shutterbean - Sprouted Kitchen - Stir & Scribble - Tartlet Sweets - The Culinary Life - Three

  • Sukey 30/01/2017 - 04:44 at 04:44

   Four score and seven minutes ago, I read a sweet ariletc. Lol thanks

  • http://www./ 28/02/2017 - 21:31 at 21:31

   Whether Lolo Soetoro formally adopted Obama or not is merely one factor in the determination whether Obama lost his American citizenship in the course of acquiring and exercising his Indonesian citizenship.Nothing will come of all this speculation unless and until official investigation finds the facts and acts upon them.If investigation does not occur very soon, Obama will fool us again.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top