Ano, pane premiére díl 1. – Nebo snad zase chyba?

Ano, pane premiére díl 1. – Nebo snad zase chyba?

ano pane premiére 1

Problémem našich politiků je nejenom jejich diletantismus, ale i absolutní nechuť se zabývat efektivní politikou. Pochopitelně, že všichni víme, že za tím může stát něco zcela jiného, přičemž naši politici ten diletantismus jenom hrají. Je to jistě spekulace, ale s tou jejich nešikovností si tak nějak nevím rady.

 

Žádný politik si nebude podřezávat větev, na které sedí. Politici v celé EU jsou neuvěřitelně zaměstnáni množstvím funkcí a není snad jediný, který by jich neměl hned několik. Mistrem světa jsou však politici ČR, kteří toto privilegium využívají maximálně. Často nemohou vlastně ani vykonávat svoji hlavní činnost, docházet do senátu, či parlamentu. Svoji absenci omlouvají vždy stejnou výmluvou, úkolem ve svém volebním „okrsku“ a tak podobně.

 

Politici nemají rádi, aby museli při výkonu svých vysoce dotovaných, dodatkových funkcích ve výborech, správních a kontrolních radách nebo jako členové představenstva příliš mnoho cestovat. Z tohoto důvodu se snaží, aby převážná většina těchto podniků, úřadů, či institucí byla situována v Praze. Dalším problémem je pro každou vládu mít k dispozici dostatek takových volných míst – TRAFIK- které slouží jako odměna pro zasloužilé osoby všeho druhu. Jedním takovým místem je Brusel, ale počet míst je tam omezen. Druhá varianta je zřizování takových postů formou nových úřadů a institucí, které nebudou tak nápadné, jako třeba zřízení nového ministerstva, to by moc „řvalo“. Zde tedy klamou občany tím, že se nám navenek snaží mediálně namlouvat, že chtějí ministerstva rušit nebo slučovat. Tajně ale vytvoří nové možnosti, aby se taková akce vyrovnala a přesto zbylo ještě více lukrativních postů. Tím, že to tak „neřve“, si mohou být jisti, že k žádným občanským nepokojům, či protestům nedojde.

 

Nový úřad pro registraci a správu národního majetku bude, podle mých dostupných informací zase v Praze. Když jde o něco, co se hodí do vašeho krámu, tak nám páni politici ve svých mediálních exhibicích vyprávíte, jak to, či ono praktikují v zahraničí. V otázce správného a rovnoměrného rozdělování státních úřadů nebo institucí se ale podle pozitivních příkladů odjinud vůbec neřídíte. Je to tedy záměr, nepodřezávat svoji větev, nebo je to známka vaší neschopnosti a neschopnosti vašich vysoce placených poradců?

 

Když se v Německu v šedesátých letech uvažovalo o centrálním registru řidičských průkazů, automobilů a bodového systému tak se uvažovalo inteligentně a logicky. Vybrán byl chudý region na severu v Schleswig Holsteinsku, ve Flensburgu. Byla tam velká nezaměstnanost a tento projekt byl do dnešního dne velice úspěšný. A to prosím fungovala komunikace jenom přes telefon a telex.

 

Ano, pane premiére, státního majetku už mnoho nemáme a jeho správa by byla možná velice jednoduchým způsobem. Ale když už to tedy musí být, tak nám alespoň sdělte, proč nezřídíte takový úřad třeba v moravském Kojetíně nebo někde v Jeseníku. Je tam vysoká nezaměstnanost a jistě by tamní občané byli schopni takový registr spravovat. Pracujete za peníze daňových poplatníků pro občany nebo pro trafikanty? Jak chcete nůžky nezaměstnanosti mezi hlavním městem a venkovem vyrovnat, když koncentrujete všechno v Praze?

 

Nechoďte mi ale s argumentem, že Němci přeložili všechna svá ministerstva z Bonnu do Berlína. To bych se rozčílil. Já zde napadám vaši neschopnost rozdělit po celé republice ostatní úřady a instituce jako třeba statistický úřad a mnoho jiných, které nemusí sedět zrovna v Praze, kam dojíždí zbytečně každý den neuvěřitelné množství zaměstnanců z jiných částí republiky. A to je drahé.

 

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

 

© copyright by ing. Petr Ondráček pro „skutečnosti“

Všechna práva vyhrazena


O autorovi

Další články

1 komentář

  1. Horák 18/05/2013 - 21:12 at 21:12

    Však jo,ti vy..ní pražáci by jen hrabali pod sebe.My vr.1989 jsme měli vše,(doly,hutnictví,vinařství,sklářství,-aj.)TEĎ když nám to rozprodali máme velké H…!!!

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top