A je po kouření v restauracích – skutečně?

A je po kouření v restauracích – skutečně?

Protikuřácký zákon: Praha 10 spustí kampaň, která bude hosty žádat o dodržování nočního klidu

Zítra začne platit zákon, který zakazuje kouření ve všech restauracích, hospodách a barech. Praha 10 kvůli obavám obyvatel z nedodržování nočního klidu v rezidenčních oblastech spustí kampaň zaměřenou právě na hosty a provozovatele restaurací na desítce.

„Máme obavy, že zejména v rezidenčních oblastech Prahy 10 by mohly skupinky kuřáků před restauracemi narušovat noční klid. Proto chceme kampaní upozornit hosty na to, že se nachází v obydlené zóně,“ říká místostarosta Radek Lojda. Městská část zároveň úzce spolupracuje s městskou policií Prahy 10, která v souvislosti s novým zákonem plánuje posílit noční hlídky.

„Městská policie podle mých informací počítá například s tím, že prvních několik dní v červnu posílí hlídky ve večerních hodinách například v oblasti Krymské,“ říká Radek Lojda. Právě oblast Krymské ulice je specifická – na malém území rezidenční čtvrti se nachází velký počet podniků, z nichž mnoho má otevřeno i po 22. hodině. I proto se v pondělí uskutečnilo veřejné slyšení, kde s obyvateli debatovali nejen zástupci Prahy 10, ale zejména zástupci provozovatelů místních restaurací a barů.

Lucky Strike

„Rušení nočního klidu se z pozice městské části řeší složitě. Aby se situace v Krymské se zavedením protikuřáckého zákona nezhoršila, nebo ideálně ještě zlepšila ve srovnání se současností, je potřeba, aby město spolupracovalo a jednalo nejen s policií ale také samotnými provozovateli. Proto jsme se rádi zúčastnili veřejného slyšení pořádaného STARTem Vršovice, které k tomu podle nás přispělo,“ vysvětluje Lojda.

Městská část má sama o sobě jen omezené prostředky, jak rušení nočního klidu řešit, hodlá je ale i nadále využívat na maximum. Kromě kampaně, která by se měla objevit na dveřích většiny provozoven na desítce, také dává lidem nové způsoby, jak problémy ve svém okolí hlásit. „Je pro nás důležité, abychom věděli, kde a s jakými problémy se lidé potýkají. Mohou nám je proto hlásit přes MMS systém, také přes službu zmapujto.cz a v nejbližší době zprovozníme také mobilní číslo, kam budou moci zasílat i SMS s popisem problému,“ uzavírá Radek Lojda.–

Vítek Novák

tiskový mluvčí Prahy 10
gsm: 605759814


O autorovi

Další články

3 komentáře

  1. Mira 05/06/2017 - 13:34 at 13:34

    Trapné. Článek je jen Ctrl C + Ctrl V tiskové zprávy. Čekal jsem od titulku více, třeba vyjádření autora! Nic, trapné.

  2. Alfred Ogar 05/06/2017 - 18:13 at 18:13

    Jestli to zakazování není tím že to vlastně není nikdo jiný než komunisti, jejich děcka a vnuci. No ti vládnout bez zakazů a rozkazů nikdy neuměli. Jestli to není tím že lidská práva jsou jim cizí, tím méně práva majitelů soukromých firem. Těm snadno poručí suplovat veřejné WC- ale je to jen zdánlivé, český člověk za tu dobu buzerace si najde cestu. Vždyť v tom žije od roku 1948, bez ohledu na spackanou sametovou “ revoluci“. Ta vlastně revolucí nebyla, bylo to jen „škatule škatule hejbejte se.“

  3. yarda 06/06/2017 - 21:19 at 21:19

    Dovolil bych si oponovat že za vším jsou komunisti a jejich potomstvo. Z genetické posloupnosti rodové, zcela jistě, ale tolik zákazů co vyprodukovala tato “ elita “ to nepamatuje nikdo kdo žil dospělácký život za bolševika. To má být ta vychvalovaná svoboda všeho. Haha,výtržníci se změnili na aktivisty, zlodějna na špatný podnikatelský záměr, největší zloději žalují stát,vrah má větší práva jak jeho oběť, vedoucí strana ČSSD dluží přez 300.000.000kč a chce kázat o platební morálce?!. Jak napsal Plutarchos : Jen slabý stát potřebuje příkazy, aby zvládal své občany. Také jediné čeho se ty přísavky na našich daní bojí je uzákonění referenda.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna *

Top